Piešťanské Čajky sa po dlhšej dobe predstavia opäť na „európskej“ scéne. V úvodzovkách preto, nakoľko nádych nadnárodnej súťaže to príliš veľký nebude, keďže štvrťfinálovým súperom vo Východoeurópskej lige EEWBL je ďalší slovenský tím Good Angels Košice. Prvý duel je na programe vo štvrtok 22.2. (18:00) v Piešťanoch a odveta sa uskutoční v stredu 28.2. v Košiciach. Aby toho nebolo málo, dva najlepšie ženské tímy z posledných rokov sa spolu stretnú aj v sobotu 24.2. v Diplomat aréne v rámci nadstavbovej časti extraligy.

Tím z východu Slovenska suverénne vyhral základnú skupinu A a nakoľko v „béčku“ skončili Čajky na štvrtom mieste, vzájomné cesty oboch slovenských tímov sa stretli aj v play-off tejto medzinárodnej súťaže. Úspešnejší štvrťfinalista si vybojuje miestenku vo Final Four EEWBL. „Určite to nebude tradičný dvojzápas v európskej súťaži, keďže Košice ako súpera veľmi dobre poznáme. Avšak každý ťažký zápas nás posúva a sme rady, že hráme zápasy s kvalitným súperom, čo Košice určite sú,“ uviedla pred štvrťfinálovým dvojzápasom služobne najstaršia hráčka Piešťanských Čajok Nikola Dudášová.

Čajky sa v tejto sezóne na Good Angels narazili už štyrikrát a behom nasledujúceho týždňa spolu ešte odohrajú tri stretnutia, keďže okrem spomenutých štvrťfinálových súbojov EEWBL sa spolu stretnú aj v sobotu 24.2. v Diplomat aréne v rámci nadstavbovej časti extraligy.

Sumár výsledkov vzájomných zápasov v tejto sezóne je nasledovný – najskôr v základnej časti extraligy 4.11.2017 duel Košice – Piešťany 64:50 a 17.1.2018 Piešťany – Košice 72:66. Hneď na to sa stretli 21.1.2018 vo finále Slovenského pohára v Piešťanoch, kde Košičanky vyhrali nad Čajkami tesne a šťastne 62:61. V nadstavbovej časti sa oba celky naposledy stretli 3.2.2018, kde Čajky vysoko prehrali 43:77. Práve posledný duel v Angels aréne, v ktorom Čajky podali veľmi zlý výkon bol varovným prstom pred nasledujúcimi súbojmi. „Je pravda že posledný vzájomný zápas s Košicami nám nevyšiel, dostali sme “facku” ktorú sme si v tom zápase zaslúžili. Musíme rešpektovať pravidlá a pokyny, ktoré si pred zápasom určíme a hlavne nemôžeme mať výpadky v hre a koncentrácii. Košice to hneď vycítili a využili, čo sa hneď odzrkadlilo na výsledku,“ pokračovala sebakriticky N. Dudášová.

Štvrťfinálový dvojzápas tak začnú piešťanské basketbalistky vo štvrtok na domácej palubovke Diplomat arény a budú sa snažiť uhrať čo najlepší výsledok do budúcotýždňovej odvety v Košiciach, keďže o postupujúcom bude rozhodovať vzájomné skóre z oboch stretnutí. „Vieme, že hráme lepšie na domácej palubovke a to nie len proti Košiciam. Myslím si, že aj naše súperky to vedia a majú väčší rešpekt, keď hrajú v Piešťanoch. Mali by sme využiť domáce prostredie a divákov, ktorí nás ťahajú dopredu, aby sme vstúpili do tohto dvojzápasu dobre a neskôr na to nadviazali v Košiciach,“ konštatovala piešťanská rozohrávačka.

Vstupenky na štvrtkové štvrťfinále EEWBL s Good Angels si môžete kúpiť v predpredaji!

Čajky dúfajú, že ich príde podporiť čo najviac fanúšikov a klub umožní predpredaj vstupeniek, ktoré sú v hodnote 2 € v nasledovných časoch:

Streda 21.2.2018: 10:30 – 14:00 reštaurácia Diplomat aréna

Štvrtok 22.2.2018: 10:30 – 14:00 reštaurácia Diplomat aréna a od 16:30 v pokladni DA

Deti do 12 rokov majú vstup na zápas zadarmo, bez nároku na sedadlo.

TS Piešťanské Čajky Foto: Laco Duračka

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972