Connect with us

Novinky

Basketbal: Čajky už zajtra vo Východoeurópskej lige doma proti Košiciam

Published

on

Piešťanské Čajky sa po dlhšej dobe predstavia opäť na „európskej“ scéne. V úvodzovkách preto, nakoľko nádych nadnárodnej súťaže to príliš veľký nebude, keďže štvrťfinálovým súperom vo Východoeurópskej lige EEWBL je ďalší slovenský tím Good Angels Košice. Prvý duel je na programe vo štvrtok 22.2. (18:00) v Piešťanoch a odveta sa uskutoční v stredu 28.2. v Košiciach. Aby toho nebolo málo, dva najlepšie ženské tímy z posledných rokov sa spolu stretnú aj v sobotu 24.2. v Diplomat aréne v rámci nadstavbovej časti extraligy.

Tím z východu Slovenska suverénne vyhral základnú skupinu A a nakoľko v „béčku“ skončili Čajky na štvrtom mieste, vzájomné cesty oboch slovenských tímov sa stretli aj v play-off tejto medzinárodnej súťaže. Úspešnejší štvrťfinalista si vybojuje miestenku vo Final Four EEWBL. „Určite to nebude tradičný dvojzápas v európskej súťaži, keďže Košice ako súpera veľmi dobre poznáme. Avšak každý ťažký zápas nás posúva a sme rady, že hráme zápasy s kvalitným súperom, čo Košice určite sú,“ uviedla pred štvrťfinálovým dvojzápasom služobne najstaršia hráčka Piešťanských Čajok Nikola Dudášová.

Čajky sa v tejto sezóne na Good Angels narazili už štyrikrát a behom nasledujúceho týždňa spolu ešte odohrajú tri stretnutia, keďže okrem spomenutých štvrťfinálových súbojov EEWBL sa spolu stretnú aj v sobotu 24.2. v Diplomat aréne v rámci nadstavbovej časti extraligy.

Sumár výsledkov vzájomných zápasov v tejto sezóne je nasledovný – najskôr v základnej časti extraligy 4.11.2017 duel Košice – Piešťany 64:50 a 17.1.2018 Piešťany – Košice 72:66. Hneď na to sa stretli 21.1.2018 vo finále Slovenského pohára v Piešťanoch, kde Košičanky vyhrali nad Čajkami tesne a šťastne 62:61. V nadstavbovej časti sa oba celky naposledy stretli 3.2.2018, kde Čajky vysoko prehrali 43:77. Práve posledný duel v Angels aréne, v ktorom Čajky podali veľmi zlý výkon bol varovným prstom pred nasledujúcimi súbojmi. „Je pravda že posledný vzájomný zápas s Košicami nám nevyšiel, dostali sme “facku” ktorú sme si v tom zápase zaslúžili. Musíme rešpektovať pravidlá a pokyny, ktoré si pred zápasom určíme a hlavne nemôžeme mať výpadky v hre a koncentrácii. Košice to hneď vycítili a využili, čo sa hneď odzrkadlilo na výsledku,“ pokračovala sebakriticky N. Dudášová.

Štvrťfinálový dvojzápas tak začnú piešťanské basketbalistky vo štvrtok na domácej palubovke Diplomat arény a budú sa snažiť uhrať čo najlepší výsledok do budúcotýždňovej odvety v Košiciach, keďže o postupujúcom bude rozhodovať vzájomné skóre z oboch stretnutí. „Vieme, že hráme lepšie na domácej palubovke a to nie len proti Košiciam. Myslím si, že aj naše súperky to vedia a majú väčší rešpekt, keď hrajú v Piešťanoch. Mali by sme využiť domáce prostredie a divákov, ktorí nás ťahajú dopredu, aby sme vstúpili do tohto dvojzápasu dobre a neskôr na to nadviazali v Košiciach,“ konštatovala piešťanská rozohrávačka.

Vstupenky na štvrtkové štvrťfinále EEWBL s Good Angels si môžete kúpiť v predpredaji!

Čajky dúfajú, že ich príde podporiť čo najviac fanúšikov a klub umožní predpredaj vstupeniek, ktoré sú v hodnote 2 € v nasledovných časoch:

Streda 21.2.2018: 10:30 – 14:00 reštaurácia Diplomat aréna

Štvrtok 22.2.2018: 10:30 – 14:00 reštaurácia Diplomat aréna a od 16:30 v pokladni DA

Deti do 12 rokov majú vstup na zápas zadarmo, bez nároku na sedadlo.

TS Piešťanské Čajky Foto: Laco Duračka

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články