Basketbal: Čajky si zmerejú sily s Ružomberkom

Basketbal: Čajky si zmerejú sily s Ružomberkom

20. novembra 2020 Off Od PNKYSK

Slovenská basketbalová extraliga žien ponúkne v sobotu  šláger 9.  kola MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky. Čajky majú svojim súperkám čo vracať, keďže v prvom vzájomnom stretnutí prehrali o 10 bodov.

Hneď po reprezentačnej prestávke sa Čajky vrátili do extraligového kolotoča nedeľným zápasom na palubovke BK ŠK UMB Banská Bystrica, kde potvrdili úlohu favoritiek a zvíťazili 92:37. Po dni voľna už následne presmerovali svoju koncentráciu na šláger 9. kola basketbalovej extraligy žien, ktorý ich čaká v sobotu 21. novembra na palubovke MBK Ružomberok.  „Na každý zápas a súpera sa pripravujeme v niečom špeciálne. Nasadenie, agresivita, koncentrácia a dobrý pocit z odvedenej práce po tréningu bolo to, čo nás sprevádzalo nielen tento týždeň. Z hľadiska prípravy sme spravili všetci maximum a už sa tešíme na sobotňajší zápas,“ povedala pred sobotným duelom na Liptove Natália Martišková.

V prvom vzájomnom meraní síl tejto sezóny v Diplomat aréne Čajky ťahali za kratší koniec a na domácej palubovke Ružomberku podľahli 65:75. Ružomberok je tak zatiaľ jediným neporazeným tímom aktuálneho extraligového ročníka a Čajky by prehru z predošlého stretnutia v sobotu rady odčinili. „Zápas s Ružomberkom nám ukázal nejaké nedostatky, napríklad v hre jeden na jedného. No tento duel priniesol aj mnoho svetlých momentov a tie sa budeme snažiť preniesť aj do nasledujúceho duelu. Samozrejme aj niečo viac, aby sme na záver boli my tí, ktorí sa budú tešiť z víťazstva,“ pokračovala Natália Martišková.

21 – ročná nitrianska rodáčka je príjemným prekvapením doterajšieho priebehu sezóny a s priemerom takmer 12 bodov na zápas je platnou hráčkou piešťanského tímu. „Zaručený recept na hernú pohodu nemám, no keď máte mentálnu pohodu a podporu od blízkych, ide všetko na ihrisku  jednoduchšie. A hlavne, keď ste vďační za každý zápas, ktorí môžete odohrať pretože niektoré súťaže a športovci toto šťastie momentálne nemajú. Tiež fungujeme ako tím, ktorí drží pokope a snaží sa každým dňom spoločne zlepšovať,“ dodala na záver rozohrávačka Čajok.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka