Connect with us

Novinky

Basketbal: Čajky si hladko poradili so Slovanom Bratislava

Published

on

Po reprezentačnej prestávke sa zápasový kolotoč Piešťanských Čajok opäť rozkrútil v sobotu, kedy sa v rámci extraligy predstavili na palubovke Slovana Bratislava. V stretnutí, ktoré malo jednoznačný priebeh basketbalistky z kúpeľného mesta vyhrali 81:24. Už v stredu 22. novembra čaká naše hráčky cesta na zápas s poľským celkom Energa Toruň, v sobotu o 18.00 hodine odohrajú v Diplomat aréne domáci extraligový duel proti tímu BAM Poprad.

Čajky sa v kompletnom zložení stretli až v piatok, keďže reprezentačné povinnosti mali Nikola Dudášová, Ivana Jakubcová a Lenka Bartáková. Zvyšok družstva využil prestávku na dôkladnú regeneráciu, nakoľko čaká piešťanský tím náročný zápasový program až do Vianoc.

Od začiatku stretnutia Piešťanské Čajky preukazovali absolútnu dominanciu a protihráčky zo Slovana k ničomu nepustili. Všetky štvrtiny vyhrali Piešťanky jednoznačným rozdielom, ktorý znamenal konečné skóre 81:24 pre Čajky. Bodovo sa najvýraznejšie presadila Angelika Slamová, ktorá nazbierala 21 bodov. Do zápasu zasiahlo i bodovalo všetkých desať hráčok Piešťan, ktoré boli na súpiske. Tréner Pospíšil ešte stále nemôže počítať s Rebekou Mikulášikovou, ktorej návrat na palubovky sa už blíži, ale aj s Kateřinou Zohnovou, ktorá kvôli zranenej nohe pauzuje už takmer tri týždne.

Ďalší z kľúčových zápasov v základnej skupine D Európskeho pohára odohrajú Čajky už v stredu, keď sa predstavia na palubovke poľského tímu Energa Toruň. Čajky pre zaistenie si postupu zo skupiny potrebujú ešte jedno víťazstvo a rady by ho spečatili práve v Poľsku.

BK Slovan Bratislava – Piešťanské Čajky 24:81 (7:29, 14:47, 20:68)

BK Slovan Bratislava: Tarkovičová 7, Talajková 7, Dulová 3, Ošťadálová 1, Turzáková (Olšová 2, Klamová 2, Vargová 2, Mišovičová, Valachovičová). Tréner: D. Rakočevič

Piešťanské Čajky: Smith 10, Páleníková 7, Gajdošová 4, Bartáková 4, Kašpárková 2 (Slamová 21, Letková 11, Jakubcová 11, Podrug 8, Dudášová 3). Tréner: M. Pospíšil.

TH: 8/6 – 11/8. Trojky: 2 – 3. Fauly: 15 – 11. Štvrtiny: 7:29, 7:18, 6:21, 4:13.

-TS Piešťanské Čajky-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články