Connect with us

Novinky

Basketbal: Čajky s prvým víťazstvom v nadstavbe

Published

on

V treťom kole nadstavbovej časti basketbalovej extraligy žien si Piešťanské Čajky konečne pripísali víťazstvo. Basketbalistkám z kúpeľného mesta sa podarilo zvíťaziť pod Tatrami na palubovke BAM Poprad jednoznačne 87:55.

Piešťanské Čajky v Poprade na úvod síce inkasovali, ale ich sila sa rýchlo prejavila a zápas mali pod kontrolou. Na domácej strane výborne zahrali Lucie Kupčíková s Hadačovou, ktoré dosiahli po 15 bodov. Za hostky sa najvýraznejšie presadili Jenna Smith so 16 bodmi a Angelika Slamová s 15 bodmi. Pre Čajky je to tak prvé víťazstvo v nadstavbovej časti, ktoré dosiahli po prehrách s Ružomberkom a Good Angels Košice.

S dosiahnutým povinným víťazstvom bol po sobotnom stretnutí spokojný aj tréner Piešťan Martin Pospíšil. Nepríjemného súpera spod Tatier dokázali Čajky poraziť aj v treťom vzájomnom meraní síl v tejto sezóne. „Pre nás bolo dôležité, aby sme mali zápas pod kontrolou a to sa nám podarilo. Poprad je vždy nepríjemný súper, ktorý má svoju energiu. Má mladé hráčky, plus po novom aj skúsenú Luciu Kupčíkovú, o ktorú sa mohol vždy oprieť,“ skonštatoval po stretnutí piešťanský tréner.

Streleckú formu z reprezentácie si na extraligové palubovky preniesla aj Angelika Slamová, ktorá k víťazstvu nad Popradom pomohla pätnástimi bodmi a bola druhou najlepšou strelkyňou družstva. „V Poprade to nebolo jednoduché, pretože sme dvanásť dní spolu nehrali. Vedeli sme, že to bude nepríjemný súper, navyše sa do Popradu vrátila Kupčíková, ktorá má svoje skúsenosti a bolo ťažké ju brániť. Zápas sme celkom zvládli, i keď v druhom polčase sme neboli veľmi koncentrované,“ uviedla Slamová.

BAM Poprad – Piešťanské Čajky 55:87 (17:30,14:25,15:19,9:13)

BAM Poprad: Hadačová 15, Kupčíková 15, Filičková 6, Ivančáková 6, Kudličková 5 (Drobná 6, Grigerová 2, Rodáková 0, Sojáková 0, Kmeťovská 0, Hamaliarová 0, Tetemondová 0). Tréner: M. Černický.

Piešťanské Čajky: Smith 16, Slamová 15, Páleníková 11, Podrug 10, Bartáková 4 (Kašpárková 10, Dudášová 7, Gajdošová 6, Mikulášiková 5, Jakubcová 3). Tréner: M. Pospíšil.

TH: 18/16 – 11/7, Fauly: 15 – 13, Trojky: 5 – 8. Rozhodovali: Brziak, Mekelová, Životský

Februárové zápasy Piešťanských Čajok v nadstavbovej časti extraligy a Východoeurópskej lige EEWBL:

22.02.2018 Piešťanské Čajky – Good Angels Košice – štvrťfinále play-off Východoeurópskej ligy EEWBL (presunuté z 21.02.2018)

24.02.2018 Piešťanské Čajky – Good Angels Košice – nadstavbová časť extraligy 1. – 4.

28.02.2018 Good Angels Košice – Piešťanské Čajky – štvrťfinále play-off Východoeurópskej ligy EEWBL

Piešťasnke Čajky, Foto:Laco Duračka / FB Piešťanské Čajky

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články