Basketbal: Čajky prehrali s Aradom, tento súper ich čaká aj o týždeň

7. marca 2014 Off Od PNky.sk

Na posledný dohrávaný zápas základnej časti CEWL nastúpili Piešťanské Čajky vo štvrtok 6. marca na domácej palubovke proti deväťnásobnému rumunskému majstrovi Goldis ICIM Arad. V prvom vzájomnom zápase v Rumunsku Čajky ťahali za kratší koniec a prehrali 85:56. Domáci duel bol vyrovnaný, ale napokon opäť neúspešný pre Čajky, keď prehrali 78:83.

Čajky nastúpili do stretnutia s odhodlaním oplatiť Aradu predchádzajúcu prehru a rýchlo viedli 10:2, no hostky po oddychovom čase začali hrať aktívnejšie a po prvej štvrtine už viedli o 1 bod. V druhej časti hry šli Rumunky do vedenia 25:35, no Čajky bojovali a do šatní išli so 7 bodovým mankom.
Aj po zmene strán sa hral obojstranne výborný basketbal a hoci do záverečnej štvrtiny vstupovali Čajky za nepriaznivého stavu 56:66, hnané divákmi ukrajovali z náskoku, znížili na 70:72, potom na 72:74, avšak skúsené hráčky súpera si záver postrážili. Vo Final Four súťaže CEWL, ktorá sa hrá budúci víkend 15.-16.3.2014 v Rumunskom meste Alba Iulia si Čajky v semifinále opäť zmerajú sily s vysokoškoláčkami z Aradu.

PN-KY_banner_Ciky

Piešťanské Čajky – Univerzita Goldis Arad 78:83

(25:26, 40:47, 56:66)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 17, Bartoňová 10, Tatham 22, Felixová 6, Minčíková 8 (Pilátová, Zentková 5, Fabianová, Oravcová, Bartánusová, Dudášová 10). Tréner: M. Pospíšil.
Arad: Rhoads 13, Cosby 18, Broomfield 15, Engelman 16, Milovanovič 19 (Brosovszky 2, Craciun). Tréner: J. Araujo.
TH: 23/19 – 15/9. FAULY: 20 – 20, TROJKY: 5 – 8. 5.faulov: 37. Broomfield, 200 divákov. Rozhodovali: Ženiš, Hančík, Turčin. Pozorovateľ: Jančovič ŠTVRTINY: 25:26, 15:21, 16:19, 22:19.

Autor: dm Ilustračné foto: ht