Connect with us

Novinky

Basketbal: Čajky po dvoch výhrach, včera s Ružomberkom prehrali

Published

on

Čajkám sa prvý domáci zápas v novom roku 2016 vôbec nevydaril. V šlágri kola hostili na domácej palubovke Diplomat arény v sobotu 9. januára MBK Ružomberok, ktorý v tejto sezóne už dvakrát porazili. Tentoraz sa však s víťazstva 62:51 mohli tešiť hosťujúce hráčky.

Teraza Páleníková bola najlepšou strelkyňou domácich

Teraza Páleníková bola najlepšou strelkyňou domácich

Podľa očakávaní, bol zápas od začiatku vyrovnaný. Ružomberok mal lepší štart a po dvoch minútach viedol 4:0. Čajky sa však o chvíľu dotiahli, trojkou sa napríklad prezentovala nová tvár v piešťanskom drese Slimáková. Na druhej strane skórovala za tri body Tetemondová (15:13), no Čajky v poslednej sekunde prvej štvrtiny vyrovnali na 15:15. Družstvá sa striedali vo vedení aj v druhej časti, po piatich minútach to bolo 22:22. Čajky však v závere po prieniku T. Páleníkovej a premeneného trestného hodu Dudášovej odskočili na polčasových 28:24.

Po polčase sa obraz hry nezmenil, skóre bolo stále veľmi tesné a hostky šli dve minúty pred koncom tretej štvrtiny do vedenia 39:36 po trojke Kmeťovej. Ružomberčanky skóre do konca tretej časti ešte navýšili na 45:38. V úvode posledného dejstva dala trojku opäť Kmeťová a hostky zrazu viedli o desať bodov. Ďalšiu trojku pridala päť minút pred koncom Sujová a Ružomberčanky  odskočili už na 14-bodový rozdiel. Čajky síce do konca znížili na 51:62, no víťazstvo si z kúpeľného mesta odvážajú hráčky MBK Ružomberok. Zápas sa hral vo výbornej atmosfére, ku ktorej prispeli oba fanúšikovské tábory.

Martin Pospíšíl, tréner Čajok: „Gratulujem súperovi k víťazstvu. Najmä v druhom polčase ukázal veľkú kvalitu a zaslúžene vyhral. Z nášho výkonu pociťujem sklamanie, no musíme ďalej pracovať veľmi tvrdo a verím, že nás táto prehra posunie ďalej. Nebudeme vyplakávať, musíme konať a každý z nášho kolektívu musí pracovať na maximum, aby sme boli na play-off špičkovo pripravení.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 51:62 (15:15, 28:24, 38:45)

Piešťanské Čajky: Dudášová 10, Oroszová 4, Pilátová 4, Felixová 1, T. Páleníková 16 (Van Dalen, Slimáková 3, Parker 13). Tréner: M. Pospíšil

MBK Ružomberok: Tetemondová 12, Lazárová 12, Sujová 11, D. Baburová 3, Kmeťová 13 (Kelčíková, Moravčíková, Letková 2, A. Baburová 9). Tréner: J. Suja.

TH: 26/16 – 8/6. FAULY: 18– 23. 5. FAULOV: Dudášová a Pilátová 39. min. TROJKY: 1 – 8. DIVÁCI: 800. ROZHODCOVIA: Pipiška, Margala, Hudec. ŠTVRTINY: 15:15, 13:9, 10:21, 13:17.

Zdroj: TS Piešťanské Čajky / Tomáš Horký / -red- Ilustračné foto: -th-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články