Connect with us

Novinky

Basketbal: Čajky odštartovali prípravu

Published

on

Basketbalistky Piešťanských Čajok odštartovali v pondelok 14. augusta prípravu na nadchádzajúcu sezónu 2017/2018. Na prvom tréningu sa trénerovi Martinovi Pospíšilovi hlásilo deväť hráčok, ku ktorým sa do konca augusta ešte pripoja tri zahraničné posily.

Na prvom tréningu sa trénerskému tandemu Martin Pospíšil – Richard Kucsa hlásilo deväť hráčok – Nikola Dudášová, Rebeka Mikulášiková, Terézia Páleníková, Angelika Slamová a nové tváre Ivana Jakubcová, Vanessa Gajdošová, Martina Letková, Lenka Bartáková a Barbora Kašpárková. Ďalšie posily sa k tímu pripoja do konca mesiaca.

„Som veľmi rada, že sa na začiatok prípravy hlásilo trénerom deväť hráčok, ktoré budú členkami kádra v najbližšej sezóne. Čakáme ešte príchod troch ďalších posíl zo zahraničia. Ako je už zvykom nášho klubu, dávame príležitosť etablovať sa vo veľkom basketbale aj mladým nádejným hráčkam. Na úvod sme dievčatám povedali, že nás čaká zaujímavá a pútavá sezóna. Do Piešťan prvýkrát privedieme Euroligu a ak by sa nám nepodarilo postúpiť, tak takisto kvalitné zápasy Eurocupu. Zahráme si aj Východoeurópsku ligu a naše ambície hrať o špicu v extralige zostávajú nemenné,“ uviedla generálna manažérka Piešťanských Čajok Bronislava Borovičková a doplnil ju tréner Martin Pospíšil: „Prvýkrát za obdobie Piešťanských Čajok nastala výrazná obmena kádra, kedy oproti minulej sezóne zostali iba štyri hráčky. Je to trošku špecifickejšie, no berieme to ako výzvu. Treba každý tréning využiť čo najlepšie a pracovať s maximálnou koncentráciou.“

Letný dril, ktorý odštartovali piešťanské basketbalistky začiatkom tohto týždňa bude prebiehať čisto v domácich podmienkach. Žiadne sústredenie nie je na pláne, keďže bude príprava kratšia, ako pominulé roky. „Času na prípravu máme veľmi málo, vzhľadom na to, že hráme kvalifikáciu Euroligy. Snažíme sa celú prípravu nastaviť tak, aby bola čo najefektívnejšia. V prvých týždňoch to bude kombinácia basketbalu, posilňovne a kondičných vecí. Postupne budeme prechádzať do zápasového režimu, keď prvý prípravný duel odohráme 30. augusta v Šoproni. Celkovo nás čaká osem prípravných stretnutí proti kvalitným družstvám, ktoré verím, že nás adekvátne preveria. Celá príprava vyvrcholí 26. septembra prvým kvalifikačným zápasom Euroligy s Polkowicami. Práve k tomu smeruje naša snaha, aby sme boli správne pripravení,“ povedal tréner Čajok Martin Pospíšil.

Aktuálna súpiska Piešťanských Čajok pre sezónu 2017/2018:

Lenka Bartáková, Nikola Dudášová, Vanessa Gajdošová, Ivana Jakubcová, Barbora Kašpárková, Martina Letková Rebeka Mikulášiková, Terézia Páleníková, Jenna Smith, Angelika Slamová,

Rozpis prípravných zápasov

30.08.2017 Uniqa Šoproň (Maď.) – Piešťanské Čajky
02.09.2017 Piešťanské Čajky – Uniqa Šopron (Maď.)
08.09.2017 KP Brno (ČR) – Piešťanské Čajky
09.09.2017 BK Žabiny Brno (ČR) – Piešťanské Čajky
12.09.2017 ZVVZ USK Praha (ČR) – Piešťanské Čajky
15.09.2017 Piešťanské Čajky – BK Žabiny Brno (ČR)
19.09.2017 DVTK Miškolc (Maď.) – Piešťanské Čajky
22.09.2017 Piešťanské Čajky – DVTK Miškolc (Maď.)

TS Piešťanské čajky

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články