Connect with us

Novinky

Basketbal: Čajky čaká šláger s Good Angels, v príprave si zmerali sily s Brnom

Published

on

Piešťanské Čajky mali v poslednom čase voľnejší zápasový harmonogram a tak pred sobotným extraligovým šlágrom s Good Angels v Košiciach odohrali uprostred týždňa prípravný zápas v Brne. V športovej hale Rosnička ich preverili domáce hráčky BK Handicap Brno, ktoré po vyrovnanom priebehu zápasu napokon zdolali 55:47.

Čajky (14)

Úvod stretnutia mal lepší tím z Brna, keď sa dostali do vedenia, no vďaka rýchlym ôsmym bodom Oroszovej sa Čajky dotiahli na 8:10. Trojkou poslala Čajky do vedenia Horvátová – 15:12, no domáce hráčky ešte otočili stav po prvej štvrtine na 18:15. Druhá časť príliš basketbalovej krásy nepriniesla, obe mužstvá sa ťažko dostávali do šancí a bodovo sa výraznejšie nepresadili. Za zmienku stojí premenená trojka Balážovej, či Mikulášikovej dva body v posledných sekundách na polčasových 28:24 pre Čajky.

Po zmene strán sa kopili chyby v hrách oboch táborov a Čajky sa nevedeli dostať do trháku. Chytili sa až trojkou Slamovej v záverečných sekundách tretej časti. Práve tento moment nakopol samotnú Slamovú i tím Čajok, keď šamorínska odchovankyňa nazbierala v priebehu poslednej časti desať bodov. V závere Čajky potvrdili väčšiu kvalitu a napokon zvíťazili 55:47. Už v sobotu sa Piešťanské Čajky predstavia na palubovke Good Angels Košice, kde budú súperiť najlepšie slovenské tímy o prvé miesto v extraligovej tabuľke.Čajky (17)

 

Martin Pospíšil, tréner Čajok: „Zápas s Brnom nám splnil účel, pretože v sobotu hráme s Good Angels a potrebovali sme sa dostať do zápasového rytmu. Brno má svoju kvalitu a bolo to vyrovnané stretnutie. Náš výkon rozhodne nebol optimálny, čo je spôsobené našou nerozohranosťou, nakoľko sme za posledný mesiac nehrali zápasy, kde by sme boli pod výrazným tlakom.“

BK Handicap Brno – Piešťanské Čajky 47:55 (18:15, 24:28, 36:36)
Piešťanské Čajky: Oroszová 14, Slamová 13, Oliver 7, Brown 6, Handy 2 (Dudášová 1, Mikulášiková 2, Horvátová 3, Balážová 7). Tréner: Martin Pospíšil.
BK Handicap Brno: Stoupalová 13, Kašpárková 7, Hausknechtová 5, Švrdlíková 4, Giacintová 3 (Brabencová 7, Vitulová 4, Adamcová 3, Křivánková 2, Neubauerová 2, Šoukalová 2). Tréner: Viktor Prúša
TH: 21/12 – 6/2, fauly: 18 – 11, Trojky: 5 – 9. Štvrtiny: 18:15, 6:13, 12:8, 11:19.

TS Piešťanské Čajky Ilustračné foto

 

 

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články