Connect with us

Novinky

Bartáková: Zápasy v nadstavbovej časti budú mať väčší náboj

Published

on

Už v sobotu sa opäť roztočí kolotoč basketbalovej extraligy žien, ktorá bude pokračovať nadstavbovou časťou. V skupine tímov 1. až 4. budú piešťanské Čajky súperiť s Good Angels Košice, MBK Ružomberok a BAM Poprad systémom doma – vonku. Hneď v prvom kole nadstavby privítajú Piešťanky v atraktívnom súboji MBK Ružomberok, zápas sa bude hrať v sobotu 27. januára o 18.00 hodine.

Čajky dokázali v tejto sezóne Ružomberok zdolať už trikrát. Naposledy sa im to podarilo minulú sobotu v semifinále Slovenského pohára, keď zvíťazili 72:66. Ružomberok je však silný protivník, navyše posilnený o dve Američanky, ktoré jeho kvalitu len zväčšili. Preto sa dá zajtra očakávať opäť vyrovnaný súboj.

„Dve nové posily dá sa povedať úplne zmenili tím Ružomberka. Pred Vianocami hrali viac kolektívne a každá hráčka bola nebezpečná. Teraz majú silné individuality, na ktorých to bude stáť a musíme sa na ne pripraviť, ako ich ubrániť. Od toho sa bude odvíjať celý zápas,“ vraví pred sobotným duelom kapitánka Čajok Lenka Bartáková.

V nadstavbovej časti sa Čajky stretnú dvakrát s každým súperom z prvej štvorky a dá sa predpokladať, že sa s Ružomberkom, respektíve s Good Angels (pozn.: v prípade vypadnutia Good Angels z Eurocupu sa ešte odohrajú aj zápasy štvrťfinále play-off Východoeurópskej ligy EEWBL) sa ich cesty pretnú aj v extraligovom play-off. „Na jednu stranu je to lepšie, že nebudú také jednoznačné zápasy, ako v základnej časti. Bude to mať väčší náboj a to nám vyhovuje. Na druhú stranu to bude také trošku do zblbnutia. S Ružomberkom a s Košicami sa stretneme niekoľko krát, takže sa už nebudeme mať ani čím prekvapiť. Budú rozhodovať detaily,“ pokračovala rozohrávačka Piešťan.

Práve minulý týždeň boli Čajky veľmi blízko obhajobe Slovenského pohára, keď o víťazstvo vo finále nad Košicami prišlo doslova v posledných sekundách. Stihli sa už Čajky z tejto smolnej prehry pozviechať? „Teraz už je nálada dobrá. Samozrejme nám to bolo tesne po Slovenskom pohári ľúto, ale musíme ísť ďalej. Teraz už všetky ideme do toho, že Košice sú poraziteľné. Všetky sme tak nastavené, že máme na to hrať s Košicami i Ružomberkom viac než vyrovnanú partiu,“ skonštatovala česká reprezentantka.

Posledné zápasy Čajok v Diplomat aréne sprevádzala výborná fanúšikovská kulisa. Búrlivá atmosféra hráčky ženie vpred a pomáha im k lepším výkonom. „Hralo sa nám výborne. Myslím, že to prekonalo aj zápas Eurocupu s tureckým Hatayom, kde bola atmosféra fantastická. Veľmi nám takáto podpora fanúšikov pomáha a ženie nás to dopredu. Dúfajme, že tomu bude tak aj v ďalších zápasoch,“ zakončila opora tímu z kúpeľného mesta.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok (Diplomat aréna)
rozhodujú: Roman Lamoš – Richard Sirocký – Stanislav Bara
Live prenos: https://www.youtube.com/watch?v=jopdmR8NTRo
Vstupenky na zápas v hodnote 2 eur budú v predaji od 16:30 v pokladni Diplomat arény. Takisto bude pre fanúšikov otvorený aj oficiálny fanshop Piešťanských Čajok.

-TS Piešťanské Čajky-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články