Connect with us

Novinky

Baketbal: Čajky v Slovenskom pohári druhé

Published

on

Piešťanské basketbalistky podľahli v nedeľu 28. februára vo finále Slovenského pohára košickým Good Angels a vezú si tak domov striebro. V Šamoríne najskôr v sobotu v rámci jedného z vrcholov sezóny zdolali MBK Ružomberok, čím si zabezpečili finálovú účasť proti Košiciam.12764705_888200857963758_4613465922095853091_o[1]

V sobotu nastúpili v semifinále Piešťanské Čajky proti Ružomberčankám, ktoré doň postúpili cez bratislavský Slovan. Piešťanské hráčky položili základný kameň úspechu už v prvej štvrtine, ktorú vyhrali 32:11, teda s náskokom 21 bodov. V druhom dejstve sa ho podarilo súperkám o niečo znížiť, ale aj tak bolo polčasové skóre 41:27.

Tretia štvrtina v porovnaní s prvou vyznela výrazne pre Ružomberčanky. Náskok Čajok sa počas nej scvrkol len na 3 body, keď skóre po tretej časti hry bolo 51:48. V závere si však opäť počínali lepšie Piešťanky a konečným skóre 69:58 mohli oslavovať postup do finále.

Najlepšou strelkyňou Čajok bola Monica Engelman s 22 bodmi, iba o dva menej dala Nadia Parker a darilo sa aj Nikole Dudášovej s 15-timi bodmi, z ktorých deväť bolo z trojok.

V nedeľňajšom finále sa piešťanské hráčky stretli s tímom Good Angels Košice, ktorý kraľuje v posledných rokoch domácej scéne. Košičanky slávili úspech aj v aktuálnej edícii Slovenského pohára, keď si rozhodujúci desaťbodový náskok vypracovali v prvej štvrtine (21:11). V druhej boli o čosi lepšie Čajky. Polčasové skóre 30:23. Good Angels sa mohli spoľahnúť na doskakovanie lôpt, keď Johnson zaznamenala 8 doskokov a Langhorne dokonca až 13. Na opačnej strane sa pekným číslom v tejto hernej činnosti blysla Engelman, keď získala 11 lôpt. Hoci sa Čajky snažili niečo spraviť s výsledkom, Východniarky v tretej a štvrtej štvrtine kontrolovali hru a zvíťazili 55:45.

 

GOOD ANGELS Košice – Piešťanské Čajky 55:45 (21:11, 30:23, 41:33)

Good Angels: Johnson 13 /8 doskokov/, Bálintová 12, Oblak 6, Jurčenková 5, Hruščáková 0 (Langhorne 12 /13 doskokov/, Kupčíková 3, Žirková a Stehlíková po 2). Tréner: M. Kováčik

Piešťany: Engelman 18 /4 trojky/, Parker 11 /11 doskokov/, Dudášová 8, T. Páleníková 5, Felixová 3 (Whittington, Oroszová, Slimáková a Majtásová 0). Tréner: M. Pospíšil

trojky: 2/13 – 5/21, TH: 17/20 – 6/8, fauly: 16 – 23, štvrtiny: 21:11, 9:12, 11:10, 14:12

Konečné poradie Slovenského pohára žien 2016:
1. GOOD ANGELS Košice
2. Piešťanské Čajky
3. MBK Ružomberok
4. ŠBK Šamorín
5.BK ŠKP 08 Banská Bystrica
6. BK Slovan Bratislava

All-stars záverečného turnaja:
Monica Engelman (Piešťanské Čajky)
Crystal Langhorne (GOOD ANGELS Košice) – najužitočnejšia hráčka turnaja
Zuzana Mračnová (ŠBK Šamorín)
Teja Oblak (GOOD ANGELS Košice)
Angelika Slamová (ŠBK Šamorín)

-red- Folo: Laco Duračka

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články