Connect with us

Novinky

Atletika: Putovný pohár Moravianskej Venuše získali opäť domáci

Published

on

Už 6. ročník atletickej súťaže pre žiakov 1. –  5. ročníka základných škôl pod názvom „O MORAVIANSKU VENUŠU“ sa konal v športovom areáli Základnej školy s materskou školou  Moravany nad Váhom v stredu  25. mája v dopoludňajších hodinách.  Pretekov sa zúčastnilo 5 základných škôl: ZŠ Mojmírova Piešťany, ZŠ M. R. Štefánika Piešťany, ZŠ F.E. Scherrera Piešťany, ZŠ s MŠ Banka a ZŠ s MŠ Moravany nad Váhom, ktoré súťažili v štyroch  disciplínach a v štafete, v kategórii dievčat aj chlapcov. Víťazom 6. ročníka sa so ziskom 195 bodov stali školáci zo ZŠ s MŠ Moravany nad Váhom, čím získali putovný pohár MORAVIANSKEJ VENUŠE na jeden rok – už po štvrtýkrát v päťročnej histórii súťaže.

IMG_1569Na 2.mieste skončili žiaci ZŠ Mojmírova Piešťany so 145 bodmi. Na tretej – medailovej pozícii  sa umiestnila ZŠ F. E. Scherrera Piešťany  so 130 bodmi. Štvrté miesto so 125 bodmi obsadila ZŠ M. R. Štefánika Piešťany a na piatom mieste so ziskom 75 bodov skončila ZŠ s MŠ Banka.

Disciplíny: beh na 60 m, beh na 200/300/500 m, hod kriketovou loptičkou, skok do diaľky a štafeta 4x200m (2 dievčatá + 2chlapci).

Víťazmi jednotlivých kategórií  a disciplín sa stali:

IMG_1575
Beh 60 m
dievčatá 1. ročník: V. Gabrišová (ZŠ Moravany), 2.ročník: T. Orviská (ZŠ s MŠ Moravany), 3. ročník: V. Železňáková (ZŠ Mojmírova), 4. roč.: V. Rössler (ZŠ Mojmírova), 5. roč.: N. Danišová (ZŠ s MŠ Moravany)

IMG_1400

Beh 60 m – chlapci 1. ročník: A. Mihálik (ZŠ F. E. Scherrera) 2. ročník: A. Valachovič (ZŠ Moravany), 3. ročník: S. Krepop (ZŠ Moravany), 4. ročník: J. Majerský (ZŠ Moravany), 5. ročník: M. Gašpar (ZŠ Moravany)

Beh na 200 mdievčatá 1. ročník: V. Gabrišová (ZŠ Moravany), 2. ročník: T. Orviská (ZŠ Moravany)

Beh na 300 mdievčatá 3. ročník: K. Košťálová (ZŠ F. E. Scherrera), 4. roč.: V. Rössler (ZŠ Mojmírova)

Beh na 500 m – dievčatá  5. ročník: N. Akay (ZŠ M. R. Štefánika)

Beh na 300m – chlapci 1. ročník: D. Seko (ZŠ F. E. Scherrera), 2. ročník A. Valachovič (ZŠ Moravany)

IMG_1533Beh na 500 m – chlapci 3. ročník: S. Krepop (ZŠ Moravany), 4.ročník: J. Majerský (ZŠ Moravany), 5.ročník: L. Studený (ZŠ M. R. Štefánika)

Hod kriketovou loptičkou dievčatá 1. ročník: Z. Kleinová (ZŠ Mojmírova), 2. ročník: V. Jašová (ZŠ F. E. Scherrera), 3.ročník: E. Shakjiri (ZŠ M. R. Štefánika), 4.ročník: V. Rössler (ZŠ Mojmírova), 5.ročník: L. Šnajdárová (ZŠ Mojmírova)

IMG_1452Hod kriketovou loptičkou – chlapci – 1. ročník: Ch. Babač (ZŠ F.E.Scherrera), 2. ročník: D. Jašo (ZŠ F. E. Scherrera), 3. ročník: S. Gago (ZŠ M. R. Štefánika), 4. ročník: M. Domin (ZŠ Moravany), 5.ročník: D. Jakubek (ZŠ F. E. Scherrera)


Skok do diaľky – dievčatá
1. ročník: V. Gabrišová (ZŠ Moravany), 2. ročník: T. Orviská (ZŠ Moravany), 3. ročník: K. Samuhelová (ZŠ Moravany) , 4. ročník: V. Rössler (ZŠ Mojmírova), 5. ročník: N. Danišová (ZŠ Moravany)

IMG_1462

Skok do diaľky – chlapci 1. ročník: A. Mihálik (ZŠ F. E. Scherrera) 2. ročník: A. Valachovič (ZŠ Moravany), 3. ročník: S. Krepop (ZŠ Moravany), 4. ročník: A. Polonský (ZŠ Moravany), 5. ročník: L. Studený (ZŠ M. R. Štefánika)


Štafeta 4 x 200 m
(2 dievčatá + 2 chlapci) 1. miesto ZŠ  Moravany

Družstvo žiakov ZŠ s MŠ Moravany nad Váhom trénovali a pripravovali na súťaž  Mgr. Radoslav Kolník a Mgr. Štefan Domonkos.

IMG_1579Víťazná škola – ZŠ s MŠ Moravany nad Váhom – získala na 1 rok PUTOVNÝ POHÁR MORAVIANSKEJ VENUŠE a prvé tri víťazné školy dostali poháre pre víťazov. Všetci medailisti sa tešili z hodnotných vecných cien, originálnych diplomov a zaujímavých medailí s vygravírovanou MORAVIANSKOU VENUŠOU. Každý účastník si odniesol  upomienkovú kľúčenku s MORAVIANSKOU VENUŠOU.

Organizátori ďakujú všetkým usporiadateľom, zúčastneným a podporovateľom tejto tradície.

Ján Jankech/red, foto: J. Jankech, archív organizátorov

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články