Už 14. ročník medzinárodného vodnopólového turnaja hráčov, starších ako 35 rokov, pod názvom Anti Kajlich Cup sa uskutočnili v sobotu 3. októbra na piešťanskom kúpalisku EVA uskutočnil. Meno dostal turnaj po piešťanskom vodnopólistovi a majstrovi ČSSR Anti Kajlichovi, žijúcom momentálne v Austrálii. Okrem domáceho družstva sa pretekov zúčastnilo ukrajinské Dynamo Ľvov, maďarské Tipo BVSC Budapešť, chorvátsky VK Omiš a  Slávia UK Bratislava.   Mužstvá odohrali medzi sebou vzájomné zápasy, po ktorých sa vytvorila konečná tabuľka. Víťazom sa zaslúžene stalo mužstvo z Budapešti, ktoré ako jediné na turnaji neprehralo ani jeden zápas. Piešťanský Klub vodného póla sa ale nedal zahanbiť a naši skončili na výbornom druhom mieste.

Piešťanskí pólisti sa na turnaji zlepšovali od zápasu k zápasu. V zápase s  Budapešťou prehrávali už 2:6, ale postupne dotiahli vedenie súpera a v poslednej minúte gólom Tichova vyrovnali na konečných 7:7. Góly KVP: 2-Tichov, Ferančík, 1-Kolár, Adamkovič, Polák. V druhom zápase proti Dynamu Ľvov bol ešte 5 minút pred koncom zápasu nerozhodný stav 3:3, ale ukrajinskí hráči zvýšili na 5:3 a Polák dvadsať sekúnd pred koncom už len skorigoval. Piešťany tak prehrali tesne 4:5. Góly KVP: 2-Ma. Berlanský, 1-Polák, Ferančík. Proti Omišu domácim pólistom nevyšiel úvod zápasu a v 8. min. prehrávali už 1:3. Následne však gólmi Petričeviča, Repáša a Ferančíka otočili stav na 4:3. Omiš ešte vyrovnal na 4:4, víťazný gól kúpeľov strelil Adamkovič. Góly KVP: Tichov, M. Petričevič, Ferančík, Repáš, Adamkovič. Ak chceli piešťanskí pólisti skončiť na turnaji v prvej trojke, tak museli zvíťaziť v poslednom zápase s Bratislavou. Hráči KVP nenechali nič na náhodu a Bratislavu rozstrieľali v pomere 9:3 a obsadili tak celkovo druhé miesto. Góly KVP: 3-Tichov, 2-Ferančík, M. Petričevič, 1-Polák, R. Berlanský.

 

Zostava KVP: Boba-Chlpek, Polák, M. Petričevič, Tichov, Adamkovič, Brna, Repáš, R. Berlanský, Racík, Ferančík, Ma. Berlanský, Reichel, Mi. Berlanský, Štefka, Kolár.

Výsledky ostatných zápasov: Omiš-Ľvov 5:5, Bratislava Omiš 8:5, Budapešť – Bratislava 6:4, Budapešť-Ľvov 5:4, Budapešť-Omiš 5:5, Bratislava-Ľvov 9:4.

Róbert Chlpek, foto. J. Galo

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972