Connect with us

Novinky

Angelika Slamová: „Opäť sme ukázali bojovný charakter“

Published

on

Piešťanské Čajky v stredu zvládli ďalší dôležitý zápas D-skupiny basketbalového Európskeho pohára FIBA 2017/2018, keď doma zvíťazili nad rumunským tímom ACS Sepsi-SIC 54:52. Čajky tak majú stále výbornú príležitosť postúpiť do vyraďovacej časti, no čaká ich ešte druhá polovica zápasov, kde im nedá nikto nič zadarmo. Záver stredajšieho duelu bol veľmi dramatický. Pár sekúnd pred koncom štvrtej štvrtiny sa hosťujúce hráčky dotiahli na rozdiel jedného bodu, napokon si však zverenky Martina Pospíšila víťazstvo postrážili a zároveň si udržali šancu na postup do vyraďovacej časti. Najlepšou hráčkou domácich bola slovenská reprezentantka Angelika Slamová so 17 bodmi.

„Išli sme do zápasu s tým, že budeme makať a bojovať, ako len vieme. Vedeli sme, akú hru hrajú, že sú agresívne a hrajú veľa jedna na jedna. Hlavné bolo, aby sme hrali tímovo, zhustili priestor pod košom a aby sme si stále posúvali loptu. To sa nám podarilo a som rada, že sme dokázali druhýkrát vyhrať,“ povedala Angelika Slamová.

Čajky v tretej časti viedli dokonca už o 12 bodov, hosťujúce Rumunky však neprestali bojovať a okázali znížiť bodový rozdieľ. Napriek tomu piešťanské hráčky udržali chladnú hlavu a aj s dávkou šťastia svoje vedenie nepustili a dotiahli zápas do víťazného konca. „Už sme si asi mysleli, že je to vyhratý zápas. Trochu sme povolili, nešli sme do situácii naplno a dovolili sme im vrátiť sa do zápasu. To sa nám nesmie stávať. Som rada, že sme našli sily, ukázali bojovný charakter a že sa nám podarilo vyhrať,“ pokračovala najlepšia strelkyňa Čajok v zápase Angelika Slamová, na ktorú nadviazala ďalšia z opôr celku z kúpeľného mesta Terézia Páleníková: „Celý zápas bol naozaj náročný. My sme v tretej štvrtine hrali veľmi dobre, postrážili sme si útočný doskok a vychádzali nám rýchle protiútoky. Oni potom začali sťahovať skóre, keďže sme trochu poľavili v koncentrácií. Kľúčové momenty v závere stretnutia sme však zvládli, prialo nám aj šťastie a máme veľmi dôležité víťazstvo.“

Do reprezentačnej prestávky majú Čajky ešte bohatý zápasový program. Už zajtra Piešťanky privítajú v rámci extraligy Banskú Bystricu, v stredu sa v Eurocupe opäť predstavia doma proti silnému tureckému Hatayu a budúcu sobotu ich čaká ďalší extraligový šláger v Košiciach proti Good Angels Košice. „My sa vždy pozeráme na najbližší zápas. Už zajtra nás čaká extraligový duel s Banskou Bystricou a potom máme doma Hatay. Na obe stretnutia sa určite dobre pripravíme a odovzdáme v ňom maximum. Máme za sebou prvú polovicu zápasov v základnej skupine Eurocupu a už sa bude bojovať o každý jeden bod. Ideme krok po kroku a dáme do toho všetko,“ zakončila Terézia Páleníková.

Najbližší program Piešťanských Čajok:

28.10. o 18:00: Piešťanské Čajky – BK ŠKP 08 Banská Bystrica – Extraliga

01.11. o 18:00: Piešťanské Čajky – Hatay BB (Tur.) – Eurocup

04.11. o 18:00: Good Angels Košice – Piešťanské Čajky – Extraliga

-TS Piešťanské Čajky-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články