Piešťanské Čajky v stredu zvládli ďalší dôležitý zápas D-skupiny basketbalového Európskeho pohára FIBA 2017/2018, keď doma zvíťazili nad rumunským tímom ACS Sepsi-SIC 54:52. Čajky tak majú stále výbornú príležitosť postúpiť do vyraďovacej časti, no čaká ich ešte druhá polovica zápasov, kde im nedá nikto nič zadarmo. Záver stredajšieho duelu bol veľmi dramatický. Pár sekúnd pred koncom štvrtej štvrtiny sa hosťujúce hráčky dotiahli na rozdiel jedného bodu, napokon si však zverenky Martina Pospíšila víťazstvo postrážili a zároveň si udržali šancu na postup do vyraďovacej časti. Najlepšou hráčkou domácich bola slovenská reprezentantka Angelika Slamová so 17 bodmi.

„Išli sme do zápasu s tým, že budeme makať a bojovať, ako len vieme. Vedeli sme, akú hru hrajú, že sú agresívne a hrajú veľa jedna na jedna. Hlavné bolo, aby sme hrali tímovo, zhustili priestor pod košom a aby sme si stále posúvali loptu. To sa nám podarilo a som rada, že sme dokázali druhýkrát vyhrať,“ povedala Angelika Slamová.

Čajky v tretej časti viedli dokonca už o 12 bodov, hosťujúce Rumunky však neprestali bojovať a okázali znížiť bodový rozdieľ. Napriek tomu piešťanské hráčky udržali chladnú hlavu a aj s dávkou šťastia svoje vedenie nepustili a dotiahli zápas do víťazného konca. „Už sme si asi mysleli, že je to vyhratý zápas. Trochu sme povolili, nešli sme do situácii naplno a dovolili sme im vrátiť sa do zápasu. To sa nám nesmie stávať. Som rada, že sme našli sily, ukázali bojovný charakter a že sa nám podarilo vyhrať,“ pokračovala najlepšia strelkyňa Čajok v zápase Angelika Slamová, na ktorú nadviazala ďalšia z opôr celku z kúpeľného mesta Terézia Páleníková: „Celý zápas bol naozaj náročný. My sme v tretej štvrtine hrali veľmi dobre, postrážili sme si útočný doskok a vychádzali nám rýchle protiútoky. Oni potom začali sťahovať skóre, keďže sme trochu poľavili v koncentrácií. Kľúčové momenty v závere stretnutia sme však zvládli, prialo nám aj šťastie a máme veľmi dôležité víťazstvo.“

Do reprezentačnej prestávky majú Čajky ešte bohatý zápasový program. Už zajtra Piešťanky privítajú v rámci extraligy Banskú Bystricu, v stredu sa v Eurocupe opäť predstavia doma proti silnému tureckému Hatayu a budúcu sobotu ich čaká ďalší extraligový šláger v Košiciach proti Good Angels Košice. „My sa vždy pozeráme na najbližší zápas. Už zajtra nás čaká extraligový duel s Banskou Bystricou a potom máme doma Hatay. Na obe stretnutia sa určite dobre pripravíme a odovzdáme v ňom maximum. Máme za sebou prvú polovicu zápasov v základnej skupine Eurocupu a už sa bude bojovať o každý jeden bod. Ideme krok po kroku a dáme do toho všetko,“ zakončila Terézia Páleníková.

Najbližší program Piešťanských Čajok:

28.10. o 18:00: Piešťanské Čajky – BK ŠKP 08 Banská Bystrica – Extraliga

01.11. o 18:00: Piešťanské Čajky – Hatay BB (Tur.) – Eurocup

04.11. o 18:00: Good Angels Košice – Piešťanské Čajky – Extraliga

-TS Piešťanské Čajky-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972