Connect with us

Šport

Ako vyzerali Vianoce u Čajok?

Published

on

„Kozi kuzi kuzuka a už je po Vianociach. Pravdepodobne jediné, čo nás na tom teší je, že nás už táto otravná reklama nebude rušiť pri sledovaní našich obľúbených seriálov či relácií. Pár dní voľna uletelo ako voda a už sme zase v Piešťanoch, trénujeme na blížiaci sa pohár a tešíme sa na Silvestra,“ napísali hráčky extraligového basketbalového klubu Piešťanské Čajky na svojom webe. Prezradili aj ďaleko viac o tom ako Vianoce prežili, aké darčeky dostali, ale i to, kto bol ich secret Santa :-)

[singlepic id=38754 w=560 h=340 float=center]

Ako sme prežívali Vianoce?

#4 Peťa – Petra Bartánusová

Tohtoročné Vianoce boli pre mňa opäť super! Stretla som sa s rodinou a to ma najviac teší. Prvý krát v živote som ochutnala opekance s bryndzou od starkej a poviem Vám, celkom mi chutili.

#5 Mrňo – Nikola Dudášová

Vianoce som si naplno užila. Trávila som ich s mojou rodinou a boli tradičné ako každý rok. Najprv som pomohla pri vianočných prípravách a potom som si len užívala oddych a vianočnú atmosféru pri rozprávkach. Samozrejme nechýbala ani „christmas party“ s priateľmi.

#7 Malina – Michaela Malinková

Vianoce boli super – pohodička, oddych, taký trošku aktívnejší, výlet na Bezovec, sánkovačka, potom rodinka, šalátik, rybka, kóóópec koláčikov a samozrejme krásne darčeky.

#9 Miška – Michaela Zentková

Vianoce? Šťastné a veselé. Možno to znie rokmi ako klišé, ale pre mňa sú Vianoce hlavne o tom byť so svojimi milovanými, robiť radosť a užívať si veci, na ktoré popri dennodennom zhone nie je čas. Aj keď sa netvárim, že športové prázdniny na pár dní ma nepotešili… Takže ešte aj pokojné.

#10 Saša – Alexandra Baburová

Vianoce som strávila v posteli, nie kvôli lenivosti, ale bola som po operácii kolena. Medzi pikošku by som zaradila príbeh s parížskymi rožkami, ktoré moja sestra robila a piekla celé dva dni a nakoniec skončili pri tuhnutí na balkóne ako pochúťka pre vtáčiky. Ďalšie dva dni sa nám pri konzumácií rozpadávali v rukách a prečo? Pochopili sme až na tretí deň! Vtáčiky nám ich predzobkali. Keď bolo od Baburovcov počuť vianočnú pieseň bola isto od Haberu. Na vianočnom stole u nás nie je nič špeciálne, ale všetko tradičné slovenské jedlá.

#12 Miška – Michaela Stanková

Vianoce u nás doma prebiehali trošku netradične asi len v tom, že som prišla domov až 23. tak sme varili a piekli všetko narýchlo, keďže zvykneme všetko robiť so sestrou a mamčou spolu. Všetko sme však stihli a mohli sme si vychutnávať rodinnú pohodičku pri rozprávkach a filmoch. Oplátka s medom a cesnakom nesmela pred vianočnou večerou chýbať.

#13 Škero – Lucia Krč – Turbová

Vianoce boli príma, zišli sme sa cela família a za stôl zasadol aj novopečený synovec Oliver. Podmaz celým sviatkom robil Paľo Habera a jeho Svet lásku má. Novinkou na našom stole bol Vianočný žreb – vyhrala som 5 Eur.

#20 Drobec – Laura Horvátová

Vianoce neboli ničím špeciálne zaujímavé. Asi len tým, že som ich trávila už vo štvrtok. Keďže moja malá sestra neobsedí za stolom inak ako s mobilom v ruke a pustenou hudbou, tak počas vianočnej večere nám hralo gangnam style. Také tradičné Vianoce.

#22 Zuzka – Zuzana Pilátová

Tohtoročné Vianoce boli špeciálne v tom, že ich s nami nemohla tráviť moja sestra, ktorá pracuje v Anglicku. Aj napriek tomu sa zúčastnila štedrovečernej večere a rozbaľovania darčekov prostredníctvom Skypu.

#23 Majča – Mária Felixová

Vianoce som strávila v kruhu rodiny, prešli však veľmi rýchlo, ale tú atmosféru „štedrej večere“ zažívame predsa len raz do roka, a je neopakovateľná. Sviatočnou pikoškou môžem nazvať to, že sme konečne po niekoľkých rokoch večerali skutočne o tradičnej piatej hodine bez meškania.

#34 Halda – Marta Páleníková

S rodinou som trávila Vianoce na našej chate, čo bolo síce poriadne romantické, no prvý deň, keď ešte nebol domček poriadne vyhriaty, tam bola kosa. Najväčšie boje sa zvádzali o kreslo pri krbe, ale inak sme boli šťastní, že sme všetci spolu, čo je v našej veľkej rodine celkom ojedinelé. Najviac ma pobavilo, keď si najmladší brat rozbalil jeden z mojich darčekov a keď zbadal pásikavú košeľu zahlásil: ,,To je taká pre teplých nie?“

REKLAMA

Aké darčeky sme dostali? Čo nás potešilo?

#4 Peťa Od Ježiška som dostala vysnívané slúchadla Sony, tým som sa veľmi potešila. Potom už len drobnosti, ktoré ma tiež uchvátili. Ďakujem Ježiško!

#5 Mrňo Ježiško bol bohatý, všetky darčeky ma veľmi potešili.

#7 Malina Originálny darček som dostala od svojho priateľa – magický hrnček , do ktorého keď sa naleje horúca voda, objaví sa na ňom naša spoločná fotka. Ale všetky darčeky boli super!

#9 Miška Potešil ma každý darček, lebo viem, že bol dlho vyberaný a darovaný od srdca.

#10 Saša Dostala som viacero darčekov, ktoré ma potešili, ale v tomto čase je pre mňa najvzácnejším darčekom moje funkčné koleno, ktoré ma vráti opäť na palubovku.

#12 Miška Potešili ma všetky darčeky, ktoré som dostala, ale najviac asi secret santa od spoluhráčky.

#13 Škero Najväčším prekvapkom boli zelene gumáky a diaľničná známka.

#20 Drobec Najviac ma potešil bicykel, ktorý som však už dostala predčasne. Samozrejme najoriginálnejší darček bol od babičky – pyžamo.

#22 Zuzka Najviac som bola prekvapená z toho, že som dostala nový telefón, a touto cestou by som chcela Ježiškovi ešte raz poďakovať!

#23 Majča Darček, ktorý ma potešil bol od mojej spolubývajúcej Mišky Stankovej, avšak nemôžem ho verejne konkretizovať Potešili ma však všetky dary, či už od rodiny alebo priateľov, pretože viem, že boli darované z lásky (alebo z originality), najväčším darčekom pre mňa bolo to, že sa moji blízky tešili z prezentov odo mňa pre nich.

#34 Halda Najviac ma potešil originálny darček od sestry – taká farebná gumová násadka na čínske paličky (asi pre deti, ale nevadí), pretože aj keď milujem čínu a sushi, s paličkami sa zatiaľ rozhodne nekamarátim.

Dievčatá mali „secret Santu“ – vylosovali si jednu spoluhráčku a museli jej vymyslieť nejaký darček. Na spoločnej večeri, poslednom predvianočnom zápase,  si darčeky porozdávali. Kto čo dostal?

#4 Peťa Môj secret Santa bol Majča Felixová a dostala som najoriginálnejší darček – zarámovanú koláž mojich basketových fotiek. Ďalej knihu pod názvom Ako nájsť toho pravého (haha) a potom ešte voňavú sviečku. Ďakujem pekne Majči!

#5 Mrňo Darček ktorý som dostala bol pre mňa TOP! Darovala mi ho Zuzka a bol to hrnček s fotkou môjho obľúbeného hráča – Rickyho Rubia.

#7 Malina Termo tričko, šampón a sviečka od Mišky Stankovej.

#9 Miška Nikuš Dudášová ma milo prekvapila šatkou, ktorá je úplne úžasná a hlavne podľa môjho vkusu.

#10 Saša Čo som dostala od jednej z mojich spoluhráčok? To je ešte tajomstvom aj pre mňa, tak už sa teším.

#12 Mišk Na secret santu som dostala od Drobca mrazené koláčiky (dve krabice), ktoré dostávame ku kávičke v jednej kaviarni. Bola som úplne nadšená, pretože ich zbožňujem a idem sa vždy pre ne potrhať.

#13 Škero Od svojej spoluhráčky Marty som dostala našu spoločnú fotografiu v zelenom rámčeku, ktorá už čestne visí na stene v našom mezoneťáku a sadu štamprlíkov.

#20 Drobec Od spoluhráčky som dostala vankúšik do auta (na to naše cestovanie). Taký fajný s dinosauríkom, som mu moc rada.

#22 Zuzka Mojim secret Santou bola Saška Baburová, ktorá mi kúpila super knihu na zdokonalenie mojich kulinárskych schopností.

#23 Majča Secret santa Peťka mi doniesla zápisník mojej obľúbenej ružovej farby, ktorý budem môcť využívať pri zapisovaní finančných pokút nás čajočiek, keďže som bola zvolená bankárkou tímu.

#34 Halda Mojim secret Santom bola Miška Zentková, ktorá sa rozhodla podporiť môj kuchynský koníček (nie, nie je to umývanie riadov) a dostala som sexy zásteru. Už sa teda teším na najbližšie kuchtenie.

Zdroj: www.piestanskecajky.sk

Continue Reading

Šport

Basketbal: Piešťanské Čajky museli kvôli covidu odrieknuť zápasy

Published

on

By

Piešťanské Čajky sa aktuálne nachádzajú v zložitom období. Namiesto toho, aby sa intenzívne pripravovali na vyvrcholenie dobre rozbehnutého súťažného ročníka, musia riešiť komplikovanú situáciu, aby boli vôbec schopné v dohľadnej dobe nastúpiť k súťažnému stretnutiu.

Pre kontakt s pozitívnou osobou počas posledného zápasu nadstavbovej časti Niké Extraligy Žien v Šamoríne musel celý tím absolvovať 14 dňovú karanténu. Bohužiaľ, ani Čajkám sa covid-19 nevyhol, štyri hráčky si nepríjemnou infekciou prešli a v týchto dňoch im končí 14 dňová karanténa. Hráčky, ktoré boli celý čas negatívne sa vrátili do tréningového procesu po skončení domácej izolácie v nedeľu 7. marca.

Klub vzhľadom na aktuálnu situáciu musel zrušiť účasť v štvrťfinále play-off Európskej basketbalovej ligy EWBL, kde sa na neutrálnej pôde v Rige mali Čajky v termíne 15. – 16.3.2021 predstaviť proti ruskému tímu NIKA Syktyvkar.  Čajkám zostávajú odohrať do konca nadstavbovej časti Niké Extraligy žien dva zápasy – doma proti Young Angels Košice (13.3.2021) a v Ružomberku (17.3.2021). Nadstavbovú časť je potrebné dohrať do 19.3. a preto už nie je veľký priestor na manévrovanie. V termíne 20. – 21.3.2021 sa uskutoční Slovenský pohár v Košiciach a následne 24.3.2021 odštartuje play-off štvrťfinálovými sériami.

Čajky sa však aktuálne nachádzajú v stave, kedy nemajú dostatočný počet spôsobilých hráčok, ktoré môžu v najbližších dňoch nastúpiť do zápasu, keďže okrem pozitívnych prípadov na covid-19 majú ďalšie hráčky na dlhšiu dobu zranené.

Klub sa preto musel zaoberať aj krajným riešením, a to nenastúpiť na zvyšné dva duely nadstavbovej časti Niké Extraligy žien, ktoré v tom prípade budú skontumované v neprospech Piešťan s priznaním bodu. S určitosťou sa tak stane v zápase s Young Angels Košice, čo už klub aj oznámil súperovi i hracej komisii SBA. S najväčšou pravdepodobnosťou čaká rovnaký osud aj duel s Ružomberkom.

„Veľmi nás táto situácia mrzí, no žiaľ aj to prináša doba, v ktorej práve žijeme. Zdravie hráčok je u nás vždy na prvom mieste a preto v tejto chvíli nevidíme iné riešenie. Veríme, že ho všetci pochopia. Hráčky, ktoré prekonali covid – 19 pustíme do tréningového procesu až po dôkladnom lekárskom vyšetrení a preto nie je reálne, aby pár dní po skončení karantény podstúpili plné zaťaženie. Keď k tomu pridáme ďalšie hráčky, ktoré už dlhšie laborujú so zraneniami tak sme v stave, kedy nie je možné nastúpiť na zápas v rozumnom počte. Navyše aj zdravé hráčky, ktoré neboli pozitívne museli absolvovať 14 dňovú karanténu a boli tak dva týždne bez tréningu. Robíme všetko preto, aby sme sa dali dokopy a mohli nastúpiť na Slovenskom pohári 2021 v Košiciach a následne vstúpiť do play-off v dostatočnom zložení,“ uviedla k aktuálnej situácii v Piešťanských Čajkách generálna manažérka klubu Bronislava Borovičková.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka

Continue Reading

Šport

Filip Lányi zaplával slovenský rekord

Published

on

By

Od 5. do 7. marca sa v Šamoríne – Čilistove uskutočnili plavecké preteky 59. ročník Veľkej Ceny Slovenska. V olympijskom tréningovom stredisku x-bionic® sphere sa prezentovali plavci štyroch krajín. Okrem 33 domácich klubov sa zúčastnili plavci z 12 českých, 5 slovinských klubov a 1 z Malty.

Preteky boli v dnešnej zložitej dobe výnimočnou príležitosťou na porovnanie a test aktuálnej výkonnosti. Celkovo sa na podujatí zúčastnilo pri dodržiavaní presných pravidiel a prísnych hygienických podmienok 216 plavcov z 52 klubov. ŠPK Kúpele Piešťany mal zastúpenie štyroch dievčat a štyroch chlapcov. Športovú stránku vystúpenia našich pretekárov hodnotíme veľmi úspešne. Zaplávali veľké množstvo osobných rekordov a posunuli sa vo svojej výkonnosti smerom nahor. Najúspešnejší z našich bol Filip Lányi.

V disciplínach 400 a 800 v.sp. sa mu podarilo zaplávať B limity na majstrovstvá Európy aj majstrovstvá sveta juniorov. Na 400 v.sp. prekonal slovenský rekord kategórie juniorov na 50 m bazéne o 52 stotín sekundy. Predošlý rekord držal Adam Rosipal ORCA BA, ktorý zaplával ho na majstrovstvách sveta v roku 2017 v Indianapolise USA.

Filip v uvedených dvoch disciplínach obsadil tretie miesto v kvalitnej zahraničnej konkurencii ako najrýchlejší zo Slovákov.

V úspešných vystúpeniach, tak ako v minulých pretekoch, pokračovala Olívia Ana Šprláková-Zmorová. Vyhrala disciplínu 400 PP v osobnom rekorde a len tesne zaostala za B limitom na majstrovstvá Európy juniorov. Na 400 v.sp. si to však vynahradila a potvrdila B limit na majstrovstvá Európy juniorov ako štvrtá , tesne pod stupienkom víťazov.

Lea Chromiaková vybojovala dve štvrté miesta v ťažkých disciplínach na 200 motýlik a 400 PP. Zemiakovú medailu si v kvalitnom najlepšom osobnom výkone vyplával aj Lukáš Kunic na 1500 v.sp.. Na VC Slovenska sa nám darilo. Organizátorovi, Slovenskej plaveckej federácii patrí uznanie a pochvala za organizačné zvládnutie pretekov, ako aj za technické zabezpečenie .

V tradičnom športe Piešťancov, v plávaní, sa nám už dlho darí. Kedy si to však po desaťročiach nečinnosti všimne aj radnica je pre nás všetkých veľkou záhadou.

Text: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Novinky

Plávanie: Piešťanci obstáli v slovenskej špičke, pretekali v tréningovej bubline

Published

on

By

V dňoch 19. až 21. februára sa konali v tréningovej bubline X-BIONIC® Sphere v Šamoríne kontrolné plavecké preteky juniorov a seniorov, na ktorých sa zúčastnila takmer celá slovenská špička. Za ŠPK Kúpele Piešťany štartoval  dvanásťčlenný výber šiestich chlapcov a šiestich dievčat. Plávalo sa na 25 metrovom bazéne. Všetci účastníci pretekov prešli dvojnásobným, niektorí aj trojnásobným testovaním pred pobytom a počas samotného pobytu v zariadení. Plavcom Kúpeľov sa darilo a vybojovali spolu 23 medailových umiestnení. Osem zlatých, deväť strieborných a šesť bronzových.

V pretekoch bola najúspešnejšia Olívia Ana Šprláková-Zmorová, keď svoje víťazstvá v disciplínach 1500 v.sp., 400 v.sp., 400PP okorenila slovenským rekordom na 1500 v.sp. v kategórii junioriek. Slovenský rekord prekonala o viac ako 6 sekúnd.

Starý rekord držala taktiež naša pretekárka Sára Niepelová, tohto času študujúca v USA. Na 200 PP sa Olívia Ana postavila vďaka osobnému rekordu na strieborný stupienok. Lea Chromiaková, juniorská reprezentantka SR, vyhrala 400 v.sp. a 200 motýlik, striebro brala na 100 motýlik a bronzovými medailami ju dekorovali za 1500 v.sp. a 200PP. Taktiež pekná medailová porcia.

Rebeka Buková si urobila radosť víťazstvom na 200 znak a druhým miestom na 100 znak vo svojej dvojročníkovej kategórii junioriek. Katarína Lopatková sa po prechode zo žiackej kategórie medzi mladšie juniorky veľmi pekne udomácňuje v novej kategórii a vybojovala si tri druhé priečky za výkony na 400v.sp., 1500 v.sp. a 400PP. Svojimi zlepšeniami potvrdila zaradenie do juniorskej reprezentácie SR v plávaní. Na strieborný stupienok víťazov sa po bojovnom výkone postavila za 200 motýlik Veronika Luciaková.

Medzi chlapcami sa darilo Lukášovi Kunicovi, ktorý je od začiatku tohto roka tiež zaradený v juniorskom reprezentačnom výbere bazénových plavcov, keď vyhral 400 PP, strieborný bol na 800 v.sp. a na tretí stupienok sa postavil po absolvovaní 400 v.sp. a 200 PP. Sľubnými výkonmi a zlepšeniami sa v kategórii žiakov prezentoval Patrik Tapušík, ktorý zvíťazil na 1500 v.sp. a tretiu priečku si vyplával na 400PP.

Filip Lányi sa po tréningovom výpadku potešil osobnými zlepšeniami a druhým miestom na 100 znak ako aj bronzovou medailou na 50 znak.

Dnešná doba športu nepraje a príprava mladých športovcov je pre rodičov aj klub finančne náročná, ak chceme deti pri športe udržať na vysokej výkonnosti. Plavcom ŠPK Kúpele Piešťany sa to po ročnom boji s obmedzeniami spôsobenými pandémiou zatiaľ relatívne darí. Najväčšie straty zatiaľ očakávame v príprave najmladších detí v prípravke. Veľmi záleží na osobnej aktivite každého jednotlivca v suchej príprave, aj keď plavci patria do vody. Všetci priaznivci športu by určite radi videli aspoň v diaľke iskričku nádeje v podobe návratu na športoviská.

Text a foto: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Reklama

Populárne články