Samospráva

Zrušené nariadenie o pyrotechnike bolo v rozpore so zákonom

By 27. októbra 2012No Comments

Na základe legislatívy prijatej mestom doposiaľ platila výnimka na používanie pyrotechniky počas silvestrovskej noci. Mestskí poslanci však vyhoveli protestu prokurátora a príslušné nariadenie zrušili. Robiť svojvoľne ohňostroje alebo rušiť okolie delobuchmi je zakázané počas celého roka.

[singlepic id=15965 w=520 h=340 float=center]

 

„Vzhľadom k tomu, že zrušením všeobecne záväzného nariadenia (VZN) neexistuje žiadna výnimka je možné každé použitie pyrotechniky počas Silvestra riešiť v zmysle platných právnych predpisov. Riešenie priestupkov v praxi pri tom množstve ľudí, ktorí sa počas silvestrovskej noci pohybujú  po meste, si aplikáciu  priestupkového  zákona  neviem dosť dobre predstaviť,“ upozornil náčelník Mestskej polície Marcel Mihálik.

Príslušné nariadenie zrušili mestskí poslanci na svojej októbrovej schôdzi. Vyhoveli tak protestu prokurátora, podľa ktorého bolo toto VZN v rozpore so zákonom.

Mestská polícia s tým problém nemá, takéto priestupky môže riešiť pomocou nariadenia o znečisťovaní verejného priestranstva, prípadne priestupok zdokumentovať a poslať na správne konanie príslušným orgánom.

Napriek zrušeniu nariadenia musí každý, kto plánuje robiť ohňostroj, požiadať o súhlas radnicu. Okrem toho to musí oznámiť aj obvodnému banskému úradu, hasičom a polícii.
REKLAMA


Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972