Samospráva

ZMOS: Situácia v mestách a obciach je neudržateľná

By 30. augusta 2013No Comments

Dlhodobé šetrenie a znižovanie príjmov pre obce a mestá prináša zastavenie rozvoja a ekonomického rastu regiónu a rapídne zníženie kvality života jeho obyvateľov. Starostovia a primátori sa boja paralyzovania samosprávy.

[singlepic id=27286 w=320 h=240 float=left]Vyplýva to z tlačovej správy uverejnenej po rokovaní Rady Združenia miest a obcí Slovenska, ktoré sa uskutočnilo minulý týždeň. Zúčastnil sa jej aj premiér Robert Fico, aby upozornil na nedostatočné konsolidačné úsilie miest a obcí, ktoré sa môže prejaviť na schodku verejného rozpočtu.

Podľa ZMOSu však samosprávy hospodária zodpovedne, dokonca lepšie ako bolo v pláne. Prebytok ich rozpočtového hospodárenia bol k 30. júnu v sume 228 mil. eur, čo je viac o 18 mil. eur ako za rovnaké obdobie roku 2012.

Primátori a starostovia preto v spoločnej tlačovej správe upozornili, že že situácia v mestách a obciach je neudržateľná, dlhodobé šetrenie a znižovanie príjmov prináša zastavenie rozvoja a ekonomického rastu regiónu a rapídne zníženie kvality života jeho obyvateľov. Ďalej deklarovali, že výrazný pokles kapitálových výdavkov a celkové očakávané hospodárske výsledky v ďalších rokoch môžu priniesť paralyzáciu samosprávy a ochromenie plnenia jej zákonných povinností. Vláde odporučili, aby hľadala rezervy v rozpočte vlastných organizácií a obchodných spoločností.

Zdroj: zmos.sk

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972