Zámer postaviť športovú halu sprevádzali obavy

8. júla 2013 Off Od

Súkromný investor chce na mestskom pozemku postaviť priestor pre športovcov a potom ho odovzdať mestu. Niektorí poslanci mali obavy, aby sa po prenajatí pozemku výstavba skutočne začala.

[singlepic id=44921 w=520 h=340 float=center]

 

Hala má podľa zástupcov spoločnosti Eur-Med s. r. o. slúžiť najmä ženskému basketbalovému týmu, ktorému sa darí v slovenskej extralige aj v medzinárodných zápasoch. Priestor chcú poskytnúť aj ďalšiemu loptovému športu a vo voľnom čase aj verejnosti.

Na pozemku v severnej časti futbalového štadióna má vyrásť hala s kapacitou 800 miest pre divákov. Jej dispozičné riešenie umožní prevádzkovať jednu súťažnú hraciu plochu pre basketbal aj hádzanú alebo dve tréningové ihriská. Nemá tam chýbať ani posilňovňa, sauna, kaviareň a administratívne priestory.

Najmä noví členovia mestského zastupiteľstva sa obávali, že po uzavretí zmluvy o nájme pozemku sa výstavba nezačne. Chceli vidieť text zmluvy, ktorá by zaručila, že nič podobné nehrozí. „Podporujem zámer výstavby tejto športovej haly, ale dobré zmluvy robia dobré vzťahy. Ak uvidím dobrý návrh zmluvy, bez problémov zaň zahlasujem,“ povedal Igor Nicák (Smer-SD).

„Chápem kolegovia, že máte obavy. Aj ja mám obavy po zlých skúsenostiach s paralympionikmi, ale napriek tomu toto podporím, lebo pozemok je tak v strašnom stave, že budem rád, ak sa tam niečo začne robiť,“ povedal Marián Urbánek.

Primátor Remo Cicutto zdôvodnil predloženie tohto zámeru júlové rokovanie zastupiteľstva tým, že investor potrebuje na začatie stavebného konania nájomnú zmluvu. V prípade, že by ju poslanci schválili až v septembri, stratil by dva mesiace, ktoré mohli byť využité na administratívnu prípravu projektu.

Za prenájom pozemku nakoniec hlasovalo 17 poslancov, šiesti sa zdržali a nikto nebol proti. Zastupiteľstvo tiež zaviazalo mestský úrad pripraviť návrh zmluvy o budúcej zmluve, ktorej predmetom bude prevod vlastníctva dokončenej haly a podmienky jej využívania.

Text: Martin Palkovič Vizualizácia: architektonická štúdia projektu