Connect with us

Samospráva

Základnú školu na Trajane chce do prenájmu letecká škola

Published

on

Žiakov v budove bývalej 8. základnej školy by už čoskoro mohli nahradiť budúci piloti. Poslanci na svojom aprílovom rokovaní rozhodnú o tom, či dajú tento objekt do prenájmu neziskovej organizácii Ikaria – Európska Vysoká škola letectva.

[singlepic id=20025 w=560 h=320 float=center]

Advertisement
Hello GPT

Aktivity tejto inštitúcie by pritom mohli oživiť nie len chátrajúcu budovu uprostred sídliska Adam Trajan. Naše mesto si škola vybrala vďaka letisku. Práve tam by mali budúci piloti absolvovať praktický výcvik.

Primátor Remo Cicutto informoval, že rokovania s Európskou Vysokou školou letectva boli uzavreté minulý týždeň: „Verím, že vznik tejto školy bude prospešný k zachovaniu letiska, ušetríme peniaze, ktoré sú v rozpočte vyčlenené na asanáciu tohto objektu a zmysluplne sa využije areál základnej školy.“

Advertisement
Hello GPT

REKLAMA

Banner_skriabanie

„Organizácia má záujem zobrať do nájmu celú bývalú školu. Požiadala o osobitý zreteľ za 1 euro na dobu 30 rokov,“ informovala prednostka mestského úradu Denisa Bartošová a dodala: „Do rekonštrukcie chcú vložiť viac ako 900-tisíc eur. V budove majú byť nielen učebne, ale aj dve auly. Má prísť aj k rekonštrukcii okolitého priestoru, vybudovaniu parkovacích plôch a zásobovacích trás.“

Advertisement
Hello GPT

Škola je orientovaná na problematiku letectva a preto má úzko spolupracovať aj s letiskom. Zamerať sa chce na medzinárodnú klientelu.

„Materiál predkladáme do štyroch komisií. Potom pôjde na rokovanie mestskej rady a 17. apríla do zastupiteľstva,“ pokračovala prednostka.

Advertisement
Hello GPT

Radnica má podľa jej slov k dispozícii štúdiu aj rozpočet, ktoré budú súčasťou predkladaného materiálu. O prenájme definitívne rozhodnú poslanci.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT

Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články