Obyvatelia Piešťan sa musia pripraviť na dopravné obmedzenia. Od pondelka 16. júna sa začína oprava miestnych komunikácií na uliciach Štefánikova, Alexandra Šindelára a na Úzkej ulici. Stavebné práce tam potrvajú do konca týždňa.

cesty oprava

„Počas rekonštrukcie nebudú ulice pre motoristov uzavreté, ale budú fungovať v obmedzenom režime. Preto žiadame všetkých motoristov o dôsledné rešpektovanie dočasného dopravného značenia a pokynov pracovníkov dodávateľskej organizácie,“ uviedol hovorca mestského úradu Tibor Hlobeň.

Primátor Remo Cicutto po májovom zastupiteľstve povedal, že v tomto roku plánuje radnica viacero druho rekonštrukcií ciest. Bude pokračovať v pokladaní asfaltu na tých uliciach, ktoré dostali vlani nový povrch po opravách plynovodu. V niektorých častiach mesta vykonajú dodávateľské firmy aj frézovanie starej vozovky. Meštianska ulica prejde kompletnou rekonštrukciou, ktorá bude zahŕňať aj opravu podložia. Práve túto cestu čakajú aj najdlhšie dopravné obmedzenia, ich začiatok však zatiaľ nie je známy.

REKLAMA

heaven rest

Dôvodom začiatku opráv v polovici júna sú podľa primátora finančné riziká súvisiace s dostatočným objemom prostriedkov na mestskom účte. „Až keď máme dosť peňazí na krytie, môžeme začať obstarávať. Preto sa zdá, ako keby sa prvý polrok nič nedialo.“

Radnica má v rozpočte na tento účel vyhradených 600 až 700-tisíc eur. Sú to prostriedky z úverových a vlastných zdrojov, ale aj z predaja majetku.

Podľa harmonogramu prác budú od 22. júna pokračovať opravy ciest na uliciach Sasinkova, Bottova, Hoštáky. Od 7. júna nasledujú ulice Radlinského, Holubyho a Palárikova. V ďalšej fáze to budú ulice Bernolákova a Kukučínova. S dopravnými obmedzeniami tam musia vodiči počítať od 14. júla.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: archív

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972