Samospráva

Za koho by v župných voľbách hlasovali čitatelia portálu PNky?

By 30. októbra 2013No Comments

Už o desať dní budú voliči rozhodovať o zložení zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja aj o mene jeho predsedu. Župné voľby sú pravidelne na okraji záujmu Slovákov, preto stačia kandidátom na poslancov rádovo iba stovky hlasov. O kreslo v krajskom zastupiteľstve sa tento rok uchádza 21 kandidátov, ďalší piati chcú byť nasledujúce štyri roky jeho predsedom.

[singlepic id=7534 w=320 h=240 float=left]Rozhodovať budú o opravách komunikácií II. a III. triedy, financovaní stredných škôl, kultúrnych inštitúcií a prímestskej dopravy, ale aj o výške cestnej dane. Okrem toho môžu ovplyvniť koľko prostriedkov z fondov Európskej únie, bude prúdiť do nášho regiónu.

Voľby do orgánov vyšších územných celkov (VÚC) sa uskutočnia v sobotu 9. novembra 2013. Volebné miestnosti budú otvorené od 7.00 do 22.00 h. Ak v tento deň, žiaden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu odovzdaných hlasov, 23. novembra 2013 sa uskutoční druhé kolo volieb.

V prvom kole vhodia občania do volebnej urny dva hlasovacie lístky. Aby boli platné, musia na prvom z nich zakrúžkovať poradové číslo maximálne jedného z kandidátov na na predsedu kraja. Na druhom hlasovacom lístku môžu zakrúžkovať poradové čísla maximálne piatich kandidátov do krajského zastupiteľstva. Tieto údaje budú uvedené v záhlaví hlasovacích lístkov.

Zaujíma vás, ako by v župných voľbách hlasovali naši čitatelia? Zapojte sa do našej ankety a dajte hlas jednému z kandidátov na predsedu a maximálne piatim kandidátom do zastupiteľstva. Hlasovanie ukončíme o týždeň, v stredu 6. novembra a výsledky zverejníme na našom portáli. Upozorňujeme, že nejde o reprezentatívny prieskum, ale iba o anketu vyjadrujúcu preferencie našich čitateľov.

[poll id=“9″]

[poll id=“10″]

Text: Martin Palkovič

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972