Samospráva

Z Piešťan má byť tréningové centrum pre mladých hokejistov

By 17. júla 2013No Comments

Nová hala s ľadovou plochou má vyrásť v blízkosti zimného štadióna. Informácia zaznela na júlovom mestskom zastupiteľstve, keď poslanci rozhodovali o zrušení korčuľovania v centre mesta.

V diskusii zaznel aj návrh preložiť klzisko z Winterovej ulice na parkovisko pred zimným štadiónom. Poslankyňa Eva Kolláriková (Smer-SD) upozornila, že tam je už teraz počas zápasov nedostatok parkovacích miest a po výstavbe novej tréningovej haly môžu chýbať aj ďalšie.

„Piešťany sa stanú celoslovenským tréningovým centrom pre hokejistov vo veku 18-20 rokov. Je potrebné zachovať počet parkovacích miest, aj keď ešte nie je známa štúdia, koľko miest bude potrebovať tréningová hala,“ povedala Eva Kolláriková.

Projekt má financovať štát. „Stavať by sa malo začať na jeseň, ale všetko závisí od štúdie, či bude dostatočný počet parkovacích miest a zázemie pre tréningovú halu,“ dodala poslankyňa.

Primátor Remo Cicutto potvrdil, že na túto tému rokoval so zástupcami Slovenského zväzu ľadového hokeja. „Išlo o to, aký postoj má mesto k takémuto projektu. Vyjadril som podporné stanovisko za seba a perspektívne aj za poslancov,“ uviedol primátor a dodal: „Formality ešte len prídu.“

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972