Samospráva

Z Kolonádového mosta majú zmiznúť pouliční umelci

By 6. marca 201313 marca, 2013No Comments

Hudba juhoamerického muzikanta údajne vadí turistom. Radnica dostala niekoľko sťažností. Zákaz vystupovania pouličných umelcov na Kolonádovom moste prerokujú poslanci.

[singlepic id=37795 w=520 h=340 float=center]

 

Na kontroverzný návrh upozornil predseda kultúrnej komisie Martin Valo (nezávislý), ktorý vyjadril záporné stanovisko k takémuto návrhu. V dôvodovej správe, ktorá je súčasťou materiálu predloženého komisiám zastupiteľstva. sa píše: „Keďže v minulom roku začali na mestský úrad opakovane prichádzať upozornenia zo strany SLK a.s. na rušenie návštevníkov ubytovaných v hoteli Thermia Palace hudbou – pouličnou aktivitou z Kolonádového mosta predkladáme návrh na zmenu predmetného VZN.“

Všeobecne záväzné nariadenie o voľných pouličných aktivitách slobodných umelcov dovoľuje takúto činnosť v čase od 9.00 do 22.00 na štyroch miestach v centre Piešťan. Okrem Kolonádového mosta to sú Sad Andreja Kmeťa, Námestie slobody a pešia časť Winterovej ulice.

Umelec nesmie používať ozvučovaciu techniku, vzbudzovať pohoršenie, ohrozovať bezpečnosť obecenstva, znečisťovať okolie, ani stavať prístrešky alebo pódiá.

Na Kolonádovom moste najčastejšie prezentuje okoloidúcim svoju hudbu muzikant z Južnej Ameriky. Je jedným z mála pouličných umelcov, ktorí možnosť predviesť svoj talent v centre Piešťan pravidelne využívajú. V turisticky zaujímavých európskych mestách sú slobodní umelci bežnou súčasťou života.

Vedenie Slovenských liečebných kúpeľov na otázky ohľadom rušenia hostí v hoteli Thermia Palace zatiaľ neodpovedalo.

Aktualizované (7. marca o 11.50 h): „Slovenské liečebné kúpele, a.s. (SLK) sa ohradzujú voči nepravdivým tvrdeniam a informáciám v médiách, ktoré sa zakladajú na výrokoch niektorých poslancov mestského zastupiteľstva mesta Piešťany,“ píše sa v stanovisku vedenia spoločnosti. „Kúpele podľa neho nie sú proti tradičným, ozajstným umelcom a ich produkcii na Kolonádovom moste,“ ale iba tlmočili radnici sťažnosti svojich hostí a žiadali o„zakročenie len voči jedinej osobe, ktorá iste nie je hudobníkom a denne svojimi falošnými a najmä príliš hlučnými tónmi obťažuje hosti z najluxusnejšieho hotela v tomto regióne.“

Kompletné stanovisko Slovenských liečebných kúpeľov, a. s. nájdete na tu

Text a foto: Martin Palkovič/ts

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972