Samospráva

Výročie prvej písomnej zmienky bude na známkach

By 15. marca 2013No Comments

Slovenská pošta bude mať počas Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny dočasnú pobočku na Kolonádovom moste. Príležitostnou pečiatku dostanú všetky listy poslané z Piešťan do konca tohto roka.

[singlepic id=40545 w=520 h=340 float=center]

 

Oceňovania osobností, ktoré prispeli k šíreniu dobrého mena nášho mesta, listovanie v kronike, výstavy aj ďalšie kultúrne podujatia budú súčasťou osláv 900. výročia prvej písomnej zmienky o Piešťanoch. Pri tejto príležitosti vydá Slovenská pošta známku, ktorá sa stane spolu s príležitostnou pečiatkou zberateľsky zaujímavým artiklom. Motívom pečiatky sa stane kláštor johanitov – najstaršia stavebná pamiatka na území mesta.

Súčasťou známky je logo osláv okrúhleho výročia písomnej zmienky. „Logo vytvorila spoločnosť Republic, ktorá bezplatne poskytla autorské práva k jeho využívaniu a spracovala aj dizajn manuál,“ povedal primátor Remo Cicutto a dodal, že túto značku používajú všetky zainteresované organizácie.

„Známka bude v predaji v priebehu mája po celom Slovensku. Počas Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny 1. júna bude mať Slovenská pošta na Kolonádovom moste stánok, kde si ju môžu záujemcovia opečiatkovať,“ upresnil primátor.

REKLAMA

Samospráva okrem toho pripravila aj zvláštnu cenu pre čestných občanov mesta. „Táto plaketa by mala zobrazovať rytiera Rolanda, ktorý je na budove starej radnice na Štefánikovej ulici,“ pokračoval Remo Cicutto a vyzval občanov, aby nominovali osobnosti na toto ocenenie.

Podľa štatútu môže byť táto pocta udelená osobám, ktoré sa obzvlášť významným spôsobom zaslúžili o rozvoj a zveľadenie mesta.

O udelení čestného občianstva rozhoduje mestské zastupiteľstvo. Verejnosť môže na adresu mestského úradu posielať aj nominácie na Cenu mesta Piešťany, ktorá je odmenou za tvorivé výkony a významné výsledky vo vedeckej, technickej, umeleckej, publicistickej, verejno-prospešnej a športovej činnosti.

Text a foto: Martin Palkovič

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972