Samospráva

Volebná kalkulačka v našom kraji nefunguje

By 4. novembra 2013No Comments

Kandidáti na trnavského župana vyzývajú ľudí, aby išli voliť, rozhodovanie im však neuľahčujú. Na otázky Volebnej kalkulačky odpovedal iba jeden z nich.

[singlepic id=26670 w=320 h=240 float=left]„Ako môžu kandidáti na župana očakávať od ľudí účasť vo voľbách, keď sami neberú voľby vážne?“ uviedol v tlačovej správe k spusteniu internetovej služby s názvom Volebná kalkulačka jej spolutvorca Jaroslav Semančík. Z uchádzačov o post predsedu Trnavského samosprávneho kraja jej venoval pozornosť iba Andrej Richnák. Ostatní kandidáti na otázky neodpovedali.

Táto internetová aplikácia preto neuľahčí voličom nájsť názorovo najbližšieho kandidáta na župana. Cieľom je totiž hľadať zhodu na základe odpovedí na dvadsať otázok o smerovaní kraja v budúcnosti.

Týkajú sa vyrovnaného rozpočtu, vydávania župných novín, zlučovania škôl alebo cestovného. O tom všetkom rozhodujú samosprávne kraje, ale podľa volebnej účasti sú tieto problémy na okraji záujmu občanov.

Tí, ktorí pôjdu v sobotu 9. novembra k volebným urnám, sa musia rozhodnúť na základe osobných sympatií alebo sľubov z predvolebných plagátov.

Zaujíma vás, ako by v župných voľbách hlasovali čitatelia portálu PNky? Zapojte sa do našej ankety a dajte hlas jednému z kandidátov na predsedu kraja a maximálne piatim kandidátom do zastupiteľstva. Hlasovanie ukončíme v stredu 6. novembra a výsledky zverejníme. Upozorňujeme, že nejde o reprezentatívny prieskum, ale iba o anketu vyjadrujúcu preferencie našich čitateľov.

[poll id=“9″]

[poll id=“10″]

Text: red/tlacová správa Ilustr. foto: ht

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972