Samospráva

Vianočné trhy dostanú novú podobu, rozhodli poslanci

By 3. októbra 2013No Comments

Najbližších sedem rokov sa bude o vianočné trhy na Námestí slobody starať súkromná firma. Na dnešnom zastupiteľstve s tým súhlasili mestskí poslanci.

[singlepic id=22512 w=320 h=240 float=right]Do návrhu, ktorý dostali na rokovanie, zapracovali aj vlastné pripomienky. Na základe uznesenia mestskej rady predĺžili o dve hodiny maximálnu dobu silvestrovských osláv, ktoré mali pôvodne končiť o polnoci.

Zmluvu doplnili o bod, na základe ktorého musí firma B&R Group s. r. o. do konca roka 2014 zrealizovať všetko, čo je na vizualizáciách, ktoré radnici predložila. Tento rok má stáť pódium, betlehem a stánky.

„Záujmom mesta a nás všetkých je, aby zostala zachovaná atmosféra Vianoc,“ povedal ku skladbe kultúrneho programu primátor Remo Cicutto. Podľa jeho slov pôjde o iný druh zábavy ako na City Feste, ktorý organizovala tá istá spoločnosť.

Kultúrny program musí písomne schváliť radnica, ktorá dostane priestor na usporiadanie tradičného zapaľovania adventných sviec a čaju primátora. Ďalšie podujatia vrámci vianočných trhov už nebude zabezpečovať. Mestské kultúrne stredisko má vďaka tomu ušetriť približne 12-tisíc eur ročne.

Poslanec Juraj Brna sa snažil presadiť, aby bol kultúrny program na Námestí slobody maximálne počas štyroch dní v jednom týždni. Jeho kolegovia sa však s návrhom nestotožnili.

Na otázku o tom, akým spôsobom samospráva vybrala firmu, ktorá bude v najbližších rokoch vianočné trhy organizovať, primátor odpovedal: „My sme nevyberali žiadneho uchádzača ani sme o to nemali záujem. Partner prišiel sám, je to jeho iniciatíva, nie naša. Na takéto podujatie nie je potrebné robiť výberové konanie.“

REKLAMA

ijav-ucto

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972