Samospráva

Verejné toalety zostali len na Nálepkovej

By 4. februára 2013No Comments

Poslanci odsúhlasili zrušenie prevádzok WC na Staničnej a Winterovej ulici. Budovy pravdepodobne ponúknu podnikateľom. Podľa primátora nie je dlhodobý problém stále vyriešený.

[singlepic id=39000 w=520 h=340 float=center]

 

„Technický stav a umiestnenie týchto objektov sú nevhodné. Chcem, aby finančné prostriedky získané z ich predaja boli použité na riešenie problematiky verejných toaliet, ale moderných, možno samočistiacich, ktoré si mesto Piešťany zaslúži,“ povedal Remo Cicutto.

Tržby verejných WC na Nálepkovej, Staničnej a Winterovej ulici boli v roku 2011 podľa riaditeľa Služieb mesta Piešťany Ernesta Jančinu 1 118 eur. Náklady na prevádzku posledných dvoch menovaných dosiahli spolu takmer 29-tisíc eur.

Toalety na Nálepkovej slúžia aj ľuďom na trhovisku. Predávajúci aj zákazníci z trhoviska pri Kocke môžu podľa dohody s konateľom spoločnosti AGE využívať WC v obchodnom dome. V nedeľu však bude toto trhovisko zatvorené, aby sa jeho prevádzka prispôsobila otváracím hodinám v OD Kocka.

Primátor zároveň vyvrátil informácie, že radnica má dohody o využívaní toaliet verejnosťou s niektorými ďalšími podnikateľmi: „Existuje len jediná takáto zmluva. Je to s prevádzkovateľom kiosku (Perla, pozn. red.) na Nálepkovej. S prevádzkovateľom Kursalonu komunikujeme pri návalových podujatiach a tým je predovšetkým Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny, kedy sa určitou formou snažíme prispievať na sanitu, hygienické prostriedky a čistotu. Otvoríme otázku, či by to mohlo byť dlhodobo používané verejnosťou, ale záleží to na druhej strane.“

Text a foto: Marti Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972