Samospráva

Verejné toalety boli stratové, zrušili ich

By 11. januára 201313 januára, 2013No Comments

Náklady mnohonásobne prevyšovali tržby. Od 1. januára sú preto verejné toalety na Winterovej ulici zrušené, na Staničnej zatvoria pravdepodobne v druhej polovici februára a v prevádzke zostanú už len tie na Nálepkovej.

[singlepic id=39000 w=520 h=340 float=center]

Služby mesta Piešťany (SMP) mali doteraz v správe tri sociálne zariadenia pre verejnosť. Dve z nich – na Nálepkovej a Staničnej ulici slúžia kupujúcim a predávajúcim na trhoviskách Centrum a Kocka. Tretie až do konca roka 2012 fungovalo na Winterovej ulici, blízko KSC Fontána.

„SMP tieto zariadenia prevádzkujú v rámci svojej podnikateľskej činnosti. Príjmy nepokrývajú náklady, sú počas niekoľkých rokov stratové a negatívne ovplyvňujú celkový hospodársky výsledok podnikateľskej činnosti organizácie,“ uviedol riaditeľ SMP Ernest Jančina.

Dodal, že vzhľadom na celkovú ekonomickú situáciu a v súvislosti so snahou znižovať náklady prišlo rozhodnutie o ukončení prevádzky verejných toaliet na Winterovej ulici. Podľa jeho slov sa to stalo „v zmysle doporučenia členov mestského zastupiteľstva a na základe rozhodnutia zriaďovateľa príspevkovej organizácie  SMP,“ ktorým je Mesto Piešťany

V roku 2011 boli tržby všetkých troch sociálnych zariadení 1 341 eur. Iba náklady na prevádzku WC na Winterovej prevýšili 15 000 eur.

Vyše 13 600 eur stálo fungovanie toaliet na Staničnej. Po zmene VZN upravujúceho prevádzkovú dobu trhoviska Kocka, zatvoria Služby mesta Piešťany aj tieto toalety. Podľa Ernesta Jančinu situáciu vyriešili dohodou s konateľom spoločnosti AGE, že kupujúci a predávajúci na trhovisku môžu používať WC v obchodnom dome Kocka.

Text a ilustr. foto: red

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972