Samospráva

V uplynulom roku vysadili 279 stromov za viac než 19-tisíc

By 7. marca 2013No Comments

Informácie o kyselinou a vandalmi poškodenej zeleni sme prinášali počas celého minulého roka. Stromy ničili ľudia aj nepriaznivé počasie. Napriek tomu ich v našom meste aj množstvo pribudlo. Hodnotu novo vysadených vyčíslil mestský úrad na necelých 20-tisíc eur.

Veterná smršť, ktorá sa cez Piešťany prehnala 19. júla mala na svedomí množstvo zdravých jedincov. Vyvalila napríklad aj 200 ročnú lipu, ktorá predtým nebola nijako poškodená.

Škody na mladých stromčekoch robili vandali. Napríklad dva trojročné gaštany, ktoré už boli na svojom mieste v mestskom parku dosť dlho na to, aby z nich vyrástli zdravé jedince, našli zamestnanci Služieb mesta Piešťany zlomené.

Najkrutejšie zachádzanie však museli strpieť stromy na sídlisku Adam Trajan a pri Mestskom kultúrnom stredisku na Ulica Alexandra Dubčeka. Neznámi páchatelia namiesto toho, aby ich výrub konzultovali s referátom životného prostredia, použili na ich odstránenie kyselinu.

Podľa informácií z mestského úradu však v roku 2012 prebehla aj masívna výsadba. Vďaka zberu starých mobilov prispel Orange na nové stromy na Sídlisku Nikola Teslu. Nová zeleň pribudla aj pri Kolokruhu, na cintorínoch a dopĺňané boli aj stromoradia v rôznych lokalitách. Celkovo pribudlo najviac stromov na Ulici Mateja Bela.

Výsadba 279 kusov stromov stála podľa referátu životného prostredia 19 277 eur.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972