KoktailSamospráva

V novej Revue Piešťany aj o exporte bahna a termálnej vody

By 4. marca 2012No Comments

Pred pár dňami uzrelo svetlo sveta prvé tohtoročné číslo mestského prezentačného  štvrťročníka Revue Piešťany. Na šesťdesiatich stranách nájdete aktuálne i historické pohľady na Piešťany.

[singlepic id=26229 w=320 h=240 float=left]Prvý článok je o prezentácii Piešťan na výstavách cestovného ruchu. Ďalší je o Piešťanskom Luskáčikovi, teda predstavení, ktoré naštudovali žiaci a pedagógovia piešťanskej Základnej umeleckej školy a niekoľko ráz ním zaplnili sálu Domu umenia. Učiteľky Dagmar Kuběnová, Monika Ondrášiková a Miriam Šupenová za predstavenie získali Cenu primátora mesta za rok 2011. Na ďalších stranách časopisu si môžete prečítať napríklad o historickej poštovej schránke zo zbierok piešťanského múzea, ktorá sa objavila na novej známke, ale aj o jubilieu časopisu Rheumatologia. Časopis predstavuje aj spisovateľku Andreu Coddington a jej piešťanské inšpirácie. Jednou z tém je i sté výročia narodenia významného sochára Valéra Vavra. Dozviete sa napríklad tiež, že Krajinský most má tento rok osemdesiatku. Zaujímavým čítaním je článok o produktoch z liečivého bahna a termálnej vody, ktoré sa v minulom storočí exportovali z Piešťan.

Do mladšej minulosti sa vracia materiál o objavení Modrovskej jaskyne, od ktorého uplynulo vlani 20 rokov. Krásou jarných kvetov Považského Inovca sa môžete pokochať na fotografiách Romana Tibenského. Športových tém sa dotýkajú dva články v závere časopisu. Prvý je spomienkou na 75 rokov ľadového hokeja v Piešťanoch a druhý dokumentuje tradičné štefanské plávanie otužilcov vo Váhu.

Elektronickú verziu časopisu nájdete tu.

Autor: db

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972