Samospráva

V meste pribudnú kontajnery na psie výkaly

By 31. októbra 2013No Comments

V súčasnosti ich je v Piešťanoch vyše šesťdesiat. Podľa radnice ich psíčkari využívajú čoraz častejšie, čo prispieva k čistejšiemu životnému prostrediu. Ľudia môžu referátu životného prostredia nahlásiť, kde im ešte takéto kontajnery chýbajú.

[singlepic id=16367 w=320 h=240 float=right]Od bežných odpadkových košov ich odlišujú špeciálne sáčky na zber výkalov. Tie dopĺňajú Služby mesta Piešťany pravidelne každý týždeň, ale niektorí majitelia psov si zoberú aj viac kusov naraz a ostatným nič nezostane.

„Ak nie je nablízku žiaden kôš na psie výkaly, majiteľ psa by mal použiť akýkoľvek vlastný sáčik, po svojom psovi priestor vyčistiť a použitý sáčik vhodiť do najbližšieho koša na komunálny odpad,“ upozorňuje občanov radnica.

V prípade, že to nespraví, hrozí mu od mestskej polície pokuta do výšky 33 eur. Psíčkarov môžu skontrolovať aj policajti v civile, musia sa však identifikovať služobným preukazom.

„Mesto Piešťany plánuje zakúpiť ďalšie koše na psie výkaly, ktoré budú osadené v prípade vytvorenia nových plôch pre voľný pohyb psov alebo pri opodstatnenom návrhu konkrétnej lokality od občanov,“ informovala na svojom webe samospráva. Ľudia môžu svoje návrhy posielať písomne na referát životného prostredia.

Text: TS/red

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972