Účet za výtlky: 700-tisíc eur

1. marca 2013 Off Od

Náklady na opravy sú niekoľkonásobne vyššie, než má radnica v rozpočte. Poslanci rozhodnú kde tieto peniaze vziať.

[singlepic id=40165 w=520 h=340 float=center]

 

Za zničené cesty môžu sneh, mráz a slabá starostlivosť v uplynulých rokoch. Služby mesta Piešťany vypočítali, že na rekonštrukciu bude potrebných okolo 700-tisíc eur. V rozpočte majú sedemkrát menej.

Konečná suma sa pritom môže ešte meniť. Náklady sú totiž odhadované na základe plochy rozbitých ciest. Mestské komunikácie budú podľa rozsahu poškodenia vyžadovať rôzne technológie opráv.

„Na celom území Slovenska spôsobili, či už poveternostné podmienky alebo doterajšia zanedbanosť starostlivosti, že 20 rokov po revolúcii sme zistili, že peniaze na takéto aktivity boli vynaložené nedostatočne,“ priznal primátor Remo Cicutto.

REKLAMA

Po vyčíslení škôd je nedostatok prostriedkov na opravu ciest zrejmý. Na niektorých miestach sa podľa jeho slov neoplatí „látať dieru vedľa diery.“ Aj preto je možné, že niektoré úseky rozbitých ciest budú vymenené celé.

„Na neformálnom stretnutí o tom budeme s poslancami diskutovať v utorok. Ak nájdeme nejaké smerovanie z akých zdrojov to riešiť, spustíme mechanizmus schvaľovania úpravy rozpočtu na ďalšom zastupiteľstve,“ povedal primátor a dodal, že poslancom predloží aj možnosti odkiaľ chýbajúce peniaze vziať.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič