Radnica vybrala dodávateľa verejného osvetlenia aj elektrického rozvádzača, ktorý uľahčí organizátorom podujatí prístup k energii. Svetlo na ostrove uprostred mesta môže prilákať viac obyvateľov a návštevníkov Piešťan a odradiť tých, ktorí chcú tento priestor iba ničiť.

V septembri minulého roka sa na Lide aj premietalo, vďaka elektrickej prípojke to môže byť častejšie

Samospráva podporila iniciatívu aktivistov, ktorí chcú vrátiť na Lido život a vyhradila 35-tisíc eur na opätovné zavedenia verejného osvetlenia na vale za Húpacím mostom. V elektronickej aukcii bola vysúťažená cena 16 900 eur. Za tieto peniaze dodávateľ zrealizuje prípojku z trafostanice Domu umenia do rozvádzača, na ktorý bude napojených desať žiarivkových svietidiel aj zásuvka pre organizátorov podujatí.

REKLAMA

Monitoring_dirofilaria_pes

„V súčasnej dobe sa pracuje na  zmluve. Je tam termín  30 dní na realizáciu odo dňa účinnosti zmluvy,“ uviedla hovorkyňa radnice Barbora Piovarčiová k harmonogramu realizácie tohto zámeru. Ak všetko pôjde dobre, na Lide by sa mohlo svietiť už v lete.

Bude to ďalší krok ku kultiváciu priestoru, ktorý bol roky zanedbaný. Začali sa však oň starať aktivisti z občianskeho združenia Pro Civitate – Spločne pre Piešťany a ich iniciatívu si všimla aj samospráva. Spoločným cieľom je pritiahnuť na ostrov slušných ľudí a vytesniť vandalov.

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972