Samospráva

Stredoškoláci vyzbierali šesť vlečiek odpadkov

By 23. marca 2013No Comments

Už tradične sa počas písomných maturít zapájajú študenti piešťanských stredných škôl do akcie Naše gesto pre čisté mesto. Minulý týždeň vyčistili okolie Biskupského kanála, Sĺňavy od Krajinského mosta až po hať a na druhej strane k Ratnovskej zátoke.

[singlepic id=11148 w=520 h=340 float=center]

 

Do upratovania sa zapojili študenti Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera, Strednej odbornej školy záhradníckej a Strednej odbornej školy elektrotechnickej. Spolu ich bolo približne 360. Aj preto mohli pomôcť s odstraňovaním odpadkov i v okolí potoku Dubová, na Červenej veži a na Lodenici.

Pripojila sa k nim aj Spoločnosť Slovensko-indického priateľstva, ktorej členovia v rámci svojho medzinárodného projektu čistili brehy Sĺňavy v oblasti Vtáčieho ostrova a územie miestneho biocentra Malá vrbina. Pomáhali pritom aj mladí ľudia z piatich európskych krajín.

Odvoz vyzbieraných mechov zabezpečili Služby mesta Piešťany a Slovenský vodohospodársky podnik. Spolu vyviezli šesť vlečiek odpadkov.

Základné školy a pracovníci mestského úradu budú mať možnosť zapojiť sa do jarného upratovania Piešťan pri príležitosti Dňa Zeme v apríli.

Text: TS MsÚ/red  Ilustračné foto: T. Hudcovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972