Sťažnosti na radnicu môžu ľudia poslať na viacero adries

30. októbra 2012 Off Od

Na mestskom webe chýba e-mailová adresa, na ktorú by ľudia mohli adresovať svoje sťažnosti. Upozornila nás na to čitateľka, ktorá dlho nedostala odpoveď na položené otázky.

[singlepic id=36710 w=520 h=340 float=center]

„Platím tu dane, žijem tu, tak mám právo vedieť odpovede na niektoré otázky. Žiaľ, mesto mi ich poskytnúť nevie a nechce,“ napísala nám a dodala: „Prečo mesto nemá na svojej webovej stránke viditeľne umiestnený odkaz na sťažnosti?“

Podľa hovorkyne radnice Barbory Piovarčiovej sa môžu občania obrátiť na viac miest. „Na našej webovej stránke sa po kliknutí na kontakty zobrazí v sekcii mestský úrad telefónne číslo a e-mail, na ktorý treba adresovať žiadosti o informácie. Podobným spôsobom je možno kontaktovať aj hlavného kontrolóra,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že e-maily zodpovedným pracovníkom prešpošle aj ona.

Žiadosti o informácie na základe jej odporúčania treba posielať na msu@piestany.sk alebo barbora.piovarciova@piestany.sk. Kontakt na hlavného kontrolóra Petra Konečného je peter.konecny@piestany.sk.

„Ak majú občania naozaj závažný problém, s ktorým im nevedia poradiť jednotlivé referáty, môžu si dohodnúť stretnutie priamo s primátorom. Primátor sa týždenne takto stretá s niekoľkými obyvateľmi mesta,“ uviedla Barbora Piovarčiová. Každý občan má zároveň právo vystúpiť pred mestským zastupiteľstvom.

Odpovede na často kladené otázky nájdu návštevníci mestskej webovej stránky aj v sekcii servis. Nájdu tam informácie napríklad o chátrajúcom hoteli Lipa, kúpalisku Sĺňava alebo nedokončenom Trajancentre.

Niektorí využívajú aj fórum, kam píšu svoje názory a postrehy. Ich otázky poslané do tejto sekcie by mali zodpovedať konkrétny zamestnanci mesta, ale len v prípade ak užívateľ uvedie svoje meno, priezvisko a adresu.

Samosprávy vo väčších mestách využívajú projekt odkazprestarostu.sk Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť. Je to virtuálny priestor, kde môžu občania nahlásiť svoje sťažnosti a potom sledovať ich riešenie. Podľa našich informácií sa do projektu v blízkej budúcnosti zapoja aj Piešťany.

Text a foto: Martin Palkovič