Štátne úrady pôsobiace v Piešťanoch by sa mohli v dohľadnej dobe presťahovať do nových priestorov a oživiť opustené budovy na Komenského ulici. O predaji bývalého vodohospodárskeho učilišťa ministerstvu vnútra rozhodnú krajskí poslanci v stredu 9. apríla.

uciliste2

Podľa materiálu, ktorý je predložený na 3. rokovanie zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), má prísť k prevodu majetku za symbolickú sumu. Ministerstvo zatiaľ nevyčíslilo náklady potrebné na rekonštrukciu objektu.

„Stanovisko TTSK očakávame v dohľadnej dobe, až následne sa na príp. rokovaniach budeme baviť o konkrétnych náležitostiach vrátane ceny a nákladov na prípadné opravy,“ uviedla Dana Pohlodová z tlačového odboru ministerstva.

REKLAMA

Monitoring_dirofilaria_pes

Dodala, že o bývalé učilište prejavil záujem štát za účelom umiestnenia integrovaných úradov štátnej správy v rámci reformy ESO do týchto priestorov. Ide o niekoľko stavieb a pozemkov. V prípade, že prevod majetku krajskí poslanci schvália, bude s ministerstvom o podrobnostiach rokovať župan Tibor Mikuš.

Kraj sa už niekoľkokrát pokúšal bývalé učilište predať alebo prenajať. Mala v ňom sídliť napríklad súkromná vysoká škola, ale tento zámer sa nakoniec neuskutočnil. V škole sa prestalo vyučovať v roku 2007.

Text: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972