Služby mesta Piešťany nasadili všetku dostupnú techniku na zvýšenie intenzívnosti kosby trávnatých plôch. Druhá celoplošná kosba sa začala včera – vo štvrtok 14. mája. Prvá odštartovala začiatkom apríla a celkovo by mali do konca sezóny kosiť ešte štyrikrát, niektoré plochy i viac.

fcfd719df1

Vo vlastníctve mesta Piešťany je 85 ha trávnatých plôch. Počas sezóny budú trávnaté plochy pokosené minimálne šesťkrát, plochy s reprezentačnou zeleňou desaťkrát. Všetku verejnú zeleň mesta Piešťany na ploche spravuje príspevková organizácia Služby mesta Piešťany.

REKLAMA

bio dia web baner 300x300 apr15

Okrem kosenia rozbehli služby aj jarné údržbové práce. Podľa tlačovej správy záhradníci počas mesiaca máj ukončili rez asi troch tisícok kríkov a sústreďujú sa aj na údržbu záhonov kvetín. Okopávanie a odburiňovanie záhonov ruží a krov tvorili do polovice mája hlavnú prioritu prác. V termíne od 11. mája začala príprava na výsadbu kvetinových záhonov,  na ktorú nadväzuje pravidelná zálievka s následným kolobehom okopávania. V tomto roku plánujú vysadiť až 57-tisíc kvetov.

Prvé jarné kosenie je spravidla časovo najnáročnejšie vzhľadom na rýchly jarný rast trávy.  Odštartovalo 10. apríla v severnej časti mesta. Na prácu boli nasadení všetci dostupní zamestnanci strediska. Pre zvládnutie jarného maxima rastu tráv bol rozšírený pracovný čas aj na soboty.

Zdroj: TS Služby mesta Piešťany, www.piestany.sk

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972