Signalizačné náramky môžu využiť aj piešťanskí seniori

Signalizačné náramky môžu využiť aj piešťanskí seniori

21. januára 2014 Off Od

Bežná nevoľnosť a následný pád na zem môže stáť starších ľudí život. Najmä ak sú osamelí. Takýmto a ďalším nebezpečným situáciám dokáže zabrániť špeciálne zariadenie, ktoré umožňuje komunikáciu s chorými ľuďmi 24 hodín denne. Radnica ponúka domáce a mobilné tiesňové volanie (DTV a MTV) ako jednu zo svojich sociálnych služieb.

[singlepic id=41577 w=520 h=340 float=center]

Vďaka signalizačnému zariadeniu vo forme náramku môže človek upozorniť na to, že je v núdzi. Systém ho spojí s dispečerom, ktorý dokáže v prípade potreby okamžite zistiť jeho polohu a po vyhodnotení všetkých informácií zabezpečiť potrebnú pomoc.

Domáce a mobilné tiesňové volanie poskytuje klientovi svoje služby nonstop a je určené pre všetky vekové kategórie, ktoré sú na takúto pomoc odkázané. Cieľom je minimalizovať bezmocnosť, ktorú pociťujú ohrození občania a vniesť do ich života pocit istoty.

Mesačný poplatok za domáce a mobilné tiesňové volanie je 8,90 eur. Záujemcovia sa dozvedia viac podrobností na Referáte sociálnych vecí Mestského úradu Piešťany, tel. č. 77 65 412 – 414 alebo e-mailom: briganova@piestany.sk, zackova@piestany.sk.

Text: Tlačová správa/red Foto: Martin Palkovič