Rozpočet je schválený, na opravu komunikácií pôjde 2,3 mil. eur

Rozpočet je schválený, na opravu komunikácií pôjde 2,3 mil. eur

12. decembra 2013 Off Od

V niekoľko hodinovej debate poslanci presadili iba jednu zmenu navrhovaného mestského rozpočtu. Mesto bude v roku 2014 hospodáriť v príjmovej časti so sumou 23 212 926 eur a vo výdavkovej časti so sumou 23 038 502 eur.

Oproti minulým rokom pribudlo viac finančných prostriedkov v investičných položkách. Na opravu komunikácií je vyčlenených 2,3 mil. eur, čo je dvojnásobne viac ako v tomto roku. Rozpočtová položka Doprava zahŕňa napríklad rekonštrukciu cesty na uliciach Meštianska (240-tis. eur), Sládkovičova (176 500 eur) a Andreja Hlinku (200-tisíc eur). Do rozpočtu sa dostala aj rekonštrukcia verejného osvetlenia na Lide.

„V budúcom roku môžeme realizovať niektoré investičné akcie nad rámec predchádzajúcich rokov. Doteraz sme nemohli investovať kvôli memorandu o rozpočtovej zodpovednosti. Tieto ušetrené prostriedky môžeme v tomto roku použiť,“ vysvetlil zvýšenie počtu investičných akcií v predvolebnom roku primátor Remo Cicutto. Poslanci mestský úrad požiadali, aby boli o priebehu jednotlivých investícií pravidelne iformovaní.

Jedinú zmenu, s ktorou sa väčšina zastupiteľstva stotožnila, navrhol Michal Hynek (Smer-SD). Dotáciu pre TV Karpaty poslanci navýšili o 4-tisíc eur. Táto čiastka bude pokrytá z prostriedkov na vydávanie mestských periodík Radnica informuje a Revue Piešťany. Televízia v budúcom roku získa z mestského rozpočtu takmer 52-tisíc.

Okrem mestského rozpočtu boli schválené aj rozpočty Mestskej knižnice (376 729 eur), Mestského kultúrneho strediska (583 867 eur) a Služieb mesta Piešťany (3 134 587 eur).

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič