Nový primátor Trnavy Peter Bročka ešte v polovici januára zverejnil informáciu, že Trnava podstúpi protikorupčný audit, ktorý má spracovať Transparency International.  Nás zaujímalo, či niečo podobné plánuje aj nové vedenie mesta Piešťany, od ktorého sme dostali odpoveď, že ide o jednu z možností, ktoré zvažujú.

IMG_3915

 „Jednou z priorít nového vedenia mesta je aj zvýšenie transparentnosti. Nakoľko nám záleží na budovaní si dôvery na úrovni radnica – občan, v súčasnosti podnikáme kroky, ktoré pomôžu sprehľadniť postupy a výsledky rozhodnutí mesta. Protikorupčný audit je jednou z možností, ktorú zvážime,“ uviedol viceprimátor Piešťan Michal Hynek.

Audit a prípravu vybraných protikorupčných opatrení zatiaľ absolvovali mestá Martin a Prievidza. Podľa Kataríny Klingovej z Transparency International v súčasnosti finišujú s projektom Auditu transparentnosti kľúčových oblastí činnosti Žilinského samosprávneho kraja – odporúčania k zvýšeniu transparentnosti ŽSK. Podľa zmluvy projekt obsahuje analýzu vybraných oblastí ako aj prípravu nových politík (VZN, zásady, tréning a pod.) a jeho celková cena je 23-tisíc eur. Trnavskej radnici ponúkol úhradu nákladov na vykonanie auditu podnikateľ Miroslav Trnka, ktorý založil i nadáciu Zastavme korupciu.

(ad)

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972