Samospráva

Pripravujú kompletnú opravu ulíc Dlhá, Dominika Tatarku a Adreja Hlinku

By 22. júla 201323 júla, 2013No Comments

Začiatkom júla sa skončilo verejné obstarávanie na rekonštrukciu miestnych komunikácií, počas ktorej dostanú tri piešťanské ulice nový povrch. Opravy majú začať v najbližších týždňoch.

[singlepic id=44468 w=320 h=240 float=left] Katastrofálny stav niektorých ciest sa naplno prejavil po poslednej zime. Na jar poslanci rozhodli, že uvoľnia finančné prostriedky z predaja pozemkov pod čerpacou stanicou Fuel. Tieto peniaze boli dovtedy viazané na výstavbu nového kúpaliska.

Predpokladaná hodnota zákazky presahuje sumu 400-tisíc eur. Zahŕňa odfrézovanie, nástrek spojovacej zmesy s asfaltovou emulziou a pokládku obrúsenej vrstvy z asfaltobetónu s hrúbkou 50 mm. Nerovnosti betónového podkladu a poškodené miesta budú očistené a vyplenené. Súčasťou zákazky je aj vodorovné dopravné značenie.

V druhej etape chce radnica opraviť aj ďalšie cesty, ale už nie v celej ich dĺžke. Nový povrch dostanú najviac poškodené úseky rovnakým technologickým postupom. Ide o ulice Komenského, Valová, Bodona, Ružová, Kúpeľá, Brezová, Obchodná, A. Trajana, Mojmírova a Sasinkova.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972