Primátor Cicutto ide do krajských volieb na kandidátke Smeru

2. apríla 2013 Off Od

Okrem neho sa vládna strana dohodla aj s ďalšími primátormi z nášho kraja, ktorí v komunálnych voľbách kandidovali ako nezávislí. Sú to Stanislav Chovanec zo Skalice a Jozef Hazlinger z Gbelov.

[singlepic id=8508 w=320 h=240 float=right]Dohodu s piešťanským primátorom potvrdila hovorkyňa strany Monika Počátková: „Ako už informovala krajská predsedníčka Renáta Zmajkovičová, primátor Piešťan Remo Cicutto prijal ponuku kandidovať na kandidátke strany Smer-SD.“

Dodala, že nominantov navrhuje krajská, resp. okresná organizácia. „Nie je však podmienkou, aby kandidát bol aj členom strany.“ Mená ďalších uchádzačov o funkcie krajských poslancov z nášho okresu Smer zatiaľ nezverejnil.

Vládna strana sa vo voľbách do vyšších územných celkov rozhodla postaviť proti úradujúcemu županovi Tiborovi Mikušovi vlastného človeka. Jeho meno stále nie je oficiálne známe. Najčastejšie sa hovorí o niekdajšom krajskom policajnom riaditeľovi Bystríkovi Stankovi, ktorý je aktuálne viceprimátorom Trnavy.

Remo Cicutto zastáva funkciu primátora Piešťan od roku 2002, aktuálne je v polovici tretieho volebného obdobia. Poslancom zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja je už osem rokov.

Krajské voľby sa budú konať na jeseň tohto roka.

Text: Martin Palkovič