Takmer polovica dopravných nehôd sa stane na priechodoch pre chodcov, ktoré nie sú osvetlené.

sanitka prechod zilinska

Podľa informácií z web stránky mestského úradu sa za posledné tri roky stalo v Piešťanoch 1 553 dopravných nehôd. Až 40 % na prechodoch pre chodcov. Aj preto sa radnica so svojim projektom uchádzala o dotáciu z Nadácie Allianz, ktorá v apríli vyhlásila výzvu na poskytnutie grantu v rámci Programu zvýšenia bezpečnosti pre motoristov i chodcov na cestách v slovenských mestách a obciach.

„Zámerom projektu je zabezpečenie osvetlenia priechodu pre chodcov na ceste I. triedy medzi nákupným centrom Billa a križovatkou pri Pažickom moste na Žilinskej ulici. Zvýši sa tak bezpečnosť chodcov, najmä detí a študentov na tomto frekventovanom úseku,“ vysvetlila dôvody podania žiadosti Jana Hlaváčová z Referátu stratégie MsÚ. Cez tento priechod denne prejde množstvo žiakov Základnej školy na Mojmírovej ulici a Strednej školy obchodu a služieb.

Nadácia podporí sumou 1 000 eur 30 projektov v rôznych častiach Slovenska vrátane Piešťan. Mesto pridá 6-tisíc eur, aby mal do začiatku školského roka exponovaný priechod na Žilinskej ceste nové osvetlenie.

Zdroj: MsÚ

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972