Samospráva

Pre radnicu je prioritou mládežnícky futbal. Osud dospelých je otázny

By 11. júla 201312 júla, 2013No Comments

Hľadanie nového nájomcu futbalového štadiónu je zatiaľ neúspešné. Nenašiel sa ani záujemca, ktorý by bol ochotný viesť klub. Z PFK už odišiel aj jeho doterajší generálny manažér Ivan Minarčíny. Stal sa sekretárom klubu FC Spartak Trnava.

[singlepic id=43174 w=320 h=240 float=right]Poslanci na júlovom zastupiteľstve schválili ukončenie nájomného vzťahu s PFK a. s. Futbalový štadión preto zostáva bez správcu a bude ho musieť prevziať samospráva. Primátor Remo Cicutto podľa vlastných slov absolvoval viacero rozhovorov s prípadnými záujemcami o záchranu piešťanského futbalu: „Zatiaľ tieto rokovania nevedú k úspechu. Oslovení neprejavili taký markantný záujem, že by sme mohli predložiť poslancom návrh na uzavretie zmluvy.“

Dodal, že je naklonený „akémukoľvek novému vzťahu,“ ale samospráva nemá v tejto otázke žiadneho partnera. Či sa objavil, má byť známe na mimoriadnom zastupiteľstve, ktorého predbežný termín je stanovený na 25. júla.

„Zatiaľ riešime krízovú situáciu tak, že štadión preberú Služby mesta Piešťany,“ doplnil primátor s tým, že v tejto súvislosti vzniknú nové personálne nároky a bude treba meniť aj rozpočet.

Pri rozhovoroch s potenciálnymi záujemcami zdôraznil, že radnica chce podporovať najmä účasť piešťanských futbalistov v mládežníckych súťažiach.

„Za mládež ma oslovil pán Róbert Studený, ktorý tam má deti. Povedal, že ak sa nenájde nikto, on sa postará, ale iba o mládež,“ uzavrel Remo Cicutto.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

REKLAMA

bike-centrum

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972