Rodičia škôlkárov zaplatia od nového roka 13 eur mesačne za jedno dieťa. Poplatok za výučbu v Základnej umeleckej škole sa zvýši o 50 centov. Tieto zmeny schválilo zastupiteľstvo v decembri.

skolkari

Podľa radnice je suma, ktorú dostane od štátu na prevádzku školských zariadení nižšia, ako dotácia poskytnutá školám a školským zariadeniam. „Požiadavky na prevádzku a mzdy sa z roka na rok navyšujú, preto je to iba kompenzácia tohoto rozdielu,“ vysvetlila poslancom Jolana Podobová z referátu školstva.

„Vyberá sa to v škôlkach a ide to rovno do škôlok. Je to adresované na základe požiadavok týchto subjektov a výhradne pre nich,“ doplnil primátor Remo Cicutto.

Podľa schváleného návrhu sa od januára zvýši poplatok žiaka v materskej škole z 10 eur na 13 eur mesačne. Mení sa aj výška príspevku na čiastočnú úhradu výdavkov na štúdium v Základnej umeleckej škole, a to pri skupinovom vyučovaní zo 7 na 7,50 eur a z 8 na 8,50 eur pri individuálnom vyučovaní.

„Viem, že je to pre rodičov bolestné, ale je to potrebné,“ povedal na zastupiteľstve poslanec Miloš Tamajka (Smer-SD) a dodal: „Akonáhle by sa škôlky dostali do negatívnych čísel, hrozil by nám tu havarijný stav.“

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972