Web stránka oblastnej organizácie cestovného ruchu má konečne anglickú verziu. Návštevníci si môžu zvoliť aj poľštinu, ale dostanú informácie o Malej Fatre. Podľa riaditeľa Štefana Šišku ide o chybu, ktorú čoskoro odstránia.

rezort piestany web

REKLAMA

Monitoring_dirofilaria_pes

Pred začiatkom letnej kúpeľnej sezóny nájdu potenciálni návštevníci na webe visitpiestany.sk informácie o našom meste aj v angličtine. Podľa riaditeľa organizácie je tam až 90 strán textov. Na preklad bolo nutné urobiť výberové konanie, ktoré celý proces vzniku anglickej verzie zdržalo, ale ušetrilo peniaze.

Aktuálne majú návštevníci možnosť zvoliť si aj poľský jazyk, ale v taktom prípade nedostanú informácie o Piešťanoch, ale o Malej Fatre. Stránka visitpiestany.sk ich bez vysvetlenia na viacerých miestach odkazuje na internetovú prezentáciu tohto regiónu. Tvorbu oboch webov zabezpečuje firma Netmarketer, s. r. o. Podľa Štefana Šišku vznikla táto chyba pri tvorbe anglickej verzie a čoskoro bude odstránená.

DOPLNENÉ (7. apríla o 11.45 h): Kvôli technickým problémom bola dočasne odstavená anglická verzia stránky. Informoval o tom Štefan Šiška s tým, že ju spustia v najbližších dňoch. 

Riaditeľ Rezortu Piešťany informoval o činnosti tejto organizácie mestských poslancov na ich marcovom zasadnutí. Pred zastupiteľstvom vystúpil po kritike, ktorá zaznela na predchádzajúcich rokovaniach. V bode Pripomienky a dopyty obyvateľov mesta s ním však nemohli diskutovať.

V závere rokovania preto na základe návrhu poslanca Michala Hyneka (Smer-SD) požiadali primátora, aby predložil kompletnú správu o činnosti Rezortu Piešťany od jeho založenia. Tento materiál má obsahovať aj rozpočet a plány do budúcnosti.

V následnej diskusii zaznela aj informácia, že dozorná rada organizácie stále nie je funkčná, čím podľa jej podpredsedu Miloša Tamajku dochádza k porušeniu stanov. On sám ju však nemôže zvolať, takú právomoc má len jej predseda, ktorý je podľa dohody nominantom Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany. Tie po odchode prvého predsedu z funkcie nikoho nenominovali.

Text: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972