Poslanci rozhodnú o kúpe žehličky na výtlky

9. mája 2013 Off Od

Technológia infračerveného ohrevu je podľa niektorých mestských poslancov lacnejšia, efektívnejšia a rýchlejšia ako doteraz používané metódy plátania dier na cestách. O jej nákupe pre Služby mesta Piešťany musí rozhodnúť zastupiteľstvo.

[singlepic id=42629 w=520 h=340 float=center]

 

S návrhom obstarania infražiariča prišla na aprílovom zasadnutí poslancov Mária Beňová (Smer-SD).

„Meter štvorcový opráv týmto spôsobom stojí 30 eur, oproti tomu teplá zmes, ktorú používajú SMP stojí 60 eur a studená až 100 eur. Výtlky je možné opravovať aj pri mínusových teplotách, odpadá prašnosť znižuje sa hlučnosť a životnosť je minimálne tri roky. Oprava trvá asi 15 minút a autá môžu okamžite jazdiť, čiže nie sú žiadne obmedzenia,“ vymenovala výhody tejto technológie.

Väčšina zastupiteľstva sa s jej návrhom stotožnila. Poslanci nariadili mestským úradníkom pripraviť zmenu rozpočtu, tak aby mohla technológiu pre SMP obstarať radnica. Predbežné náklady boli vyčíslené na 120-tisíc eur. Pokryť by ich mali finančné prostriedky získané z predaja pozemkov pod čerpacou stanicou Fuel, ktoré boli doteraz viazané na výstavbu nového kúpaliska.

REKLAMA
bike-centrum

O mesiac neskôr zastupiteľstvo túto zmenu rozpočtu schválilo a 7. mája sa niektorí poslanci prišli pozrieť na prezentáciu spoločnosti REKMA-Trading s. r. o. Břeclav, ktorá predviedla technológiu opravy výtlkov na Vážskej ulici pomocou infračerveného ohrevu a recyklácie za horúca. V teréne sa presvedčili o kladoch aj záporoch tejto metódy. Definitívne rozhodnutie o nákupe infražiariča padne na jednom z nasledujúcich rokovaní zastupiteľstva.

Text: Martin Palkovič Foto Barbora Piovarčivoá