Samospráva

Poslanci rozhodli, že ľadová plocha v centre zostane

By 4. júla 2013No Comments

Mestské zastupiteľstvo rokovalo uprostred leta aj o ľadovej ploche, ktorá každú zimu stojí na Winterovej ulici. Poslanec Michal Hynek (Smer-SD) navrhol zrušenie jej prevádzky v centre.

[singlepic id=23517 w=320 h=240 float=left] Navrhovateľ okrem iného argumentoval šetrením finančných prostriedkov a možnosťou rozšíriť dobu verejného korčuľovania na zimnom štadióne. „Piešťany by sa mali stať celoslovenským tréningovým centrom hokejistov. Odkedy sa hokejisti dostali do extraligy, nároky na využitie ľadovej plochy sú vysoké. Doba verejného korčuľovania už nie je možné rozširovať,“ povedala Eva Kolláriková (Smer-SD), ktorá je členkou dozornej rady ŠHK 37 Piešťany, s. r. o.

„My nejdeme rušiť ľadovú plochu, ale iba jej prevádzku na Winterovej ulici. Podľa mňa vhodné miesto je v parku, na bývalom hádzanárskom ihrisku. Bolo to miesto, kde sme sa všetci zamladi korčuľovali,“ uviedla Mária Beňová (Smer-SD)

Poslanec Jozef Beňačka (nezávislý) si k téme pripravil počítačovú prezentáciu, prostredníctvom ktorej ukázal, že podobné klziská sú umiestnené v centrách iných slovenských aj svetových miest: „Kým nemáme lepšie miesto, stojí to za to, aby sme klzisko prevádzkovali aj na budúci rok.“

Podľa primátora Rema Ciccutta ľadová plocha v centre mesta funguje už roky najmä preto, aby pritiahla ľudí do centra aj v zimných mesiacoch: „Je to nástroj podpory podnikania, nie len zdravého životného štýlu.“

Poslanci nakoniec hlasovaním rozhodli, že ľadová plocha zostane na Winterovej ulici. Za návrh Michala Hyneka bolo 9 jeho kolegov, proti 10 a traja sa zdržali.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

REKLAMA

bike-centrum

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972