Samospráva

Poslanci rozhodli o búraní školy na sídlisku Adam Trajan

By 27. septembra 2012No Comments

Záujemcu o kúpu alebo prenájom bývalej 8. základnej školy už radnica hľadať nebude. Rozhodli o tom 27. septembra mestskí poslanci na prvom poprázdninovom zasadnutí zastupiteľstva.

[singlepic id=16897 w=520 h=350 float=center]

Počas rokovania súhlasili s vyhlásením súťaží na predaj a prenájom nehnuteľností na Bodone, Teplickej ulici aj v Kocuriciach. Čakať na záujemcu o chátrajúcu budovu školy vo vnútrobloku sídliska Adam Trajan však odmietli.

Poslednú šancu sa jej pokúsil dať poslanec Jozef Malík (nezávislý). Navrhol aj naďalej ponúkať školu na predaj alebo prenájom a s definitívnym rozhodnutím o búraní počkať do budúceho roka, kým sa na to nenájdu prostriedky. Súhlasil s ním aj Juraj Brna (nezávislý), podľa ktorého to bude stáť 500 až 600-tisíc eur, nakoľko suť treba niekam uložiť.

REKLAMA

Mária Beňová (Smer-SD) mu však oponovala. Táto suma je podľa nej prehnaná. Dodala, že v prípade nájdenia nájomcu by do objektu muselo mesto investovať ďalšie prostriedky. Okrem toho pripomenula, že radnica platí za strážnu službu a tieto prostriedky mohli byť už niekoľko rokov ušetrené. Podľa primátora Rema Cicutta existujúca legislatívna nedovolí prenajať objekt za symbolickú cenu ani organizácii z tretieho sektora.

Z úst ďalších poslancov zazneli nápady akú funkciu by mohla v budúcnosti nehnuteľnosť mať. Iveta Babičová (SDKÚ-DS) si tam dokáže výhľadovo predstaviť parkovací dom, Ján Šmída (nezávislý) oddychovú zónu so zeleňou.

Návrh Jozefa Malíka nakoniec neprešiel. Poslanci rozhodli o búraní. Finančné prostriedky na tento účel budú musieť nájsť v budúcoročnom rozpočte mesta.

Text: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972