Samospráva

Poslanci budú mať na mestskom úrade svoju kanceláriu

By 14. júna 2012No Comments

Obyvatelia Piešťan by sa mali čoskoro stretávať so svojim volenými zástupcami v nových priestoroch. V budove mestského úradu pre tento účel vyhradia miestnosť. Momentálne sa rozhoduje o režime, v ktorom bude poslanecká kancelária fungovať.

[singlepic id=21199 w=320 h=240 float=left]Návrh na jej zriadenie predložil začiatkom Michal Hynek (Smer-SD). O necelý mesiac neskôr svojich kolegov v mestskom zastupiteľstve informoval o priebehu príprav: „Na základe rokovaní sme určili sídlo poslaneckej kancelárie. Bude to v malej zasadačke mestského úradu, kde prebiehajú aj zasadnutia komisií a verejné obstarávania. Táto činnosť však zostane nenarušená.“ Dodal, že momentálne prebieha príprava štatútu poslaneckej kancelárie, ktorý bude po dokončení predložený na rokovania mestskej rady, komisií a zastupiteľstva.

Michal Hynek tiež požiadal ostatných poslancov, aby zverejnili svoje kontaktné údaje. Tie budú prístupné každému na dvoch úradných tabuliach na mestskom úrade. Občania sa vďaka tomu budú môcť na nich jednoduchšie obrátiť so svojim problémami a pripomienkami. V elektronickej forme už mesto kontakty na poslancov zverejňuje na svojom webe.

V hlasovaní zobralo zastupiteľstvo tieto informácie na vedomie. Proti zriadeniu poslaneckej kancelárie vystúpil iba Marián Urbánek: „Mrzí ma, že som tu minule nebol a nemohol sa vyjadriť. Poslaneckú kanceláriu pokladám úplne za zbytočnú.“ Presný termín, ani náklady na jej zriadenie zatiaľ nie sú známe. Zastupiteľstvo rozhodne na jednom z nasledujúcich zasadnutí.

Text a foto: M. Palkovič

REKLAMA

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972