Samospráva

Ponad Dubovú povedie nová lávka

By 8. marca 2013No Comments

Mesto Piešťany získalo vyše 35-tisíc eur na realizáciu lávky cez Dubovú. Projekt je výsledkom dobrej spolupráce s českým partnerským mestom Luhačovicami. Začiatok realizácie je naplánovaný na 1. júna. Stavebné práce majú trvať štyri mesiace.

[singlepic id=34099 w=520 h=340 float=center]

 

Realizácia lávky je výsledkom výzvy Trenčianskeho samosprávneho kraja cez fond mikroprojektov. Mesto žiadalo o finančný príspevok cez operačný program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007-2013 a k spolupráci oslovilo partnerské mesto Luhačovice.

Výsledkom je schválený príspevok vo výške 35 293,63 eur. Mesto Piešťany sa na realizácii bude podieľať piatimi percentami.

“Výzva bola zverejnená v oblasti podpory cestovného ruchu, v rámci ktorej bolo možné financovať aktivity rozvoja drobnej cezhraničnej infraštruktúry cestovného ruchu, ostatnej infraštruktúry a investícií. Mesto Luhačovice sa do projektu zapojí aktívne. V deň otvorenia stavby plánujeme zorganizovať dvojdňové kultúrno-športové podujatie. V rámci programu vystúpi piešťanský aj luhačovický folklórny súbor so svojimi tradičnými piesňami a tancami. Naplánované je aj ich spoločné vystúpenie, kde budú Piešťanci spievať tradičné české piesne a naopak. Prvý deň bude venovaný bicyklovaniu a súťaži medzi piešťanským a luhačovickým tímom zloženým z detí, mládeže, rodín aj seniorov. Druhý deň bude súťaž v korčuľovaní s rovnakými pravidlami – pôjde sa cez novovybudovanú lávku, ktorá sa napojí na cyklotrasu,“ priblížila časť projektu Jarmila Vilčeková z referátu stratégie mesta.

Projekt má za cieľ viesť k zvyšovaniu stretávania sa partnerských miest, k podpore dobrej spolupráce medzi mestami, pravidelným každoročným usporadúvaním cyklistických pretekov, pretekov korčuliarov medzi obyvateľmi Piešťan a Luhačovíc.

Zdroj: Tlačová správa MsÚ

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972